Neohodnotené

Zeolit klinoptilolit - prášok 500g

Využite aj vy zeolit a jeho obrovský potenciál.

Zeolit je momentálne dostupný iba v tomto balení - väčšie balenie za výhodnejšiu cenu. 250g balenie sa už nevyrába

 

 

 

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 02158
Značka: Regenbogenkreis
€35,90
Kategória: Zeolit
Položka bola vypredaná…
Naturzeolith 500g
Novinka Tip

Zeolit klinoptilolit – prírodný minerál vulkanického pôvodu.

Využite aj vy zeolit a jeho obrovský potenciál. Jeho schopnosti vychytávať aj stopové množstvá nečistôt poznali už starí Rimania, ktorý ho využívali na čistenie vody, pričom čínska medicína ho ako prvá aplikovala do procesu liečby človeka. Odvtedy sa na jeho schopnosť detoxikovať organizmus ľudstvo spolieha aj pri extrémnych situáciách, akou bol napríklad výbuch jadrovej elektrárne v Černobyle (dekontaminácia rádioaktívnej odpadovej vody, konštrukcia ochranných bariér, aplikácia do pôd, dekontaminácia pitnej vody, pridávanie do krmiva pre dojnice, tablety pre humánne účely, pridávanie do čokolád a sušienok). 

V EU nie je zeolit povolený ako potravina a ani ako výživový doplnok.

Zeolit je prírodná vulkanická hornina, ktorá vznikala milióny rokov trvajúcim procesom zo sopečného popola za pôsobenia vysokej teploty a tlaku. Vďaka tomu nadobúda unikátnu štruktúru usporiadania atómov, v ktorej sú prítomné dutinky a póry konštantných rozmerov. Práve v týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky rôzneho skupenstva, a to aj voľné radikály či ťažké kovy. Schopnosť ich absorpcie umocňuje iónová výmena katiónov zeolitu práve za katióny ťažkých kovov.

Uvedené vlastnosti podmieňujú použitie zeolitu na detoxikáciu. Vychytáva voľné radikály, a tak znižuje mieru vystavenia organizmu oxidačnému stresu. Dokáže na seba viazať toxíny, agresívne chemické látky či rádioaktivitu, čím znižuje riziko poškodenia zdravia týmito faktormi. Ďalej sa mu pripisujú aj nasledujúce účinky (z voľne dostupných zdrojov na internete):

  • Podporuje správnu funkciu imunitného systému
  • Remineralizuje organizmus a vplýva na optimálnu štruktúru kostí
  • Odstraňuje prekyslenie žalúdka či zmierňuje žalúdočné vredy a infekcie vyvolané Candida albicans
  • Skracuje čas rekonvalescencie po operáciách
  • Eliminuje depresiu, zlepšuje náladu
  • Upravuje krvný tlak, zvyšuje počet červených krviniek
  • Vedecký výskum dokázal, že aktivizuje gén P21 v rakovinových bunkách, ktorý zjednodušene povedané rozkáže nádorovej bunke, aby zomrela. Zároveň inhibuje enzým proteín kináza, čím znižuje mieru vzniku mutácii DNA a aj nádorového bujnenia. Preto je ideálny ako na prevenciu, tak aj na podpornú liečbu rakovinových ochorení

Zeolit je vhodný aj na prípravu zásaditého kúpeľa:

Zásaditý kúpeľ dokáže šetrne odstrániť rôzne uložené škodlivé látky z pokožky. Tak isto posilňuje ochrannú funkciu pokožky a táto je aj efektívne ošetrená. Ak sa kúpeľ používa ako kúra, mal by kúpeľ trvať až 8 – 12 hodím, samozrejme s prestávkami. Takto sa z pokožky dostanú škodlivé látky von. Každopádne sa odporúča pred takouto kúrou poradiť sa so svojim lekárom. Pri zdravom stravovaní a pri pravidelných krátkych zásaditých kúpeľoch takáto kúra nie je nutná.  

Príprava kúpeľa:  50g jedlej sódy a 50 g zeolitu pridajte do 37°C vody a 40–60 minút sa v nej kúpte. Uvoľníte sa, vychutnávajte blahodarný účinok na Vašu pokožku.

Zeolit je absolútne nedráždivý, netoxický, nespôsobuje alergie a je vhodný aj na dlhodobé používanie.

Zeolit má okrem iného i široké využitie v poľnohospodárstve, chovateľstve, stavebníctve, pri ochrane životného prostredia, pri čistení vôd a spalín a v rôznych odvetviach priemyslu.

ZEOLIT KLINOPTILOLIT - PRÁŠOK 500G obsahuje prírodnú formu zeolitu KLINOPTILOLIT v najvyššej možnej kvalite s veľkosťou častíc 0,00-0,05mm. Bez škodlivých látok . Nie je nano- rozomletý.

Zloženie: 100% prírodný Zeolit klinoptilolit

Obsah: 500g

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!