Neohodnotené

Zelená káva nepražená s mätou BIO - 54g

Na dotaz
Kód: 00468
Značka: Sonnentor
€3,50 €2,92 bez DPH

Táto mletá zelená káva z nepražených kávových bôbov v BIO kvalite a v praktických nálevových vreckách má špecifickú chuť, ktorú ocenia najmä tí, ktorým záleží na originálnej chuti pravých surovín. Ideálna je po športovom výkone i po každom jedle. Osviežujúca mäta pieporná skvele harmonizuje so zemitou chuťou nepražených kávových zŕn z plantáže v Nikaragui.

BIO farmár José Maria Castro je súčasťou združenia ekologických pestovateľov Nikaragui, od ktorých priamo ("Via Direct Trade") vykupuje spoločnosť Sonnentor zrná odrody vysokohorskej zelenej kávy Caturra. Farmárov poznajú osobne a podarilo sa im dosiahnuť s nimi dlhodobé a fér partnerstvo

Zelená káva si za právom vyslúžila prívlastok zázračný produkt na chudnutie. Kyselina chlorogénová CGA je prírodným polyfenolom a antioxidantom, ktorý je obsiahnutý v zelenej káve. Pôsobenie kyseliny chlorogénovej spočíva predovšetkým v obmedzení vstrebávania cukrov v tráviacom trakte, vďaka čomu organizmus začína využívať nahromadené tukové zásoby - v súvislosti s tým dochádza k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. Kyselina chlorogénová stimuluje činnosť pečene, ktorá spaľuje väčšie množstvo tuku.Kyselina chlorogénová je silným antioxidantom.

Okrem priaznivého vplyvu a podpory chudnutia zelená káva prináša aj iné pozitíva a tým je aj samotná detoxikácia organizmu. V prípade, že náš organizmus už nestíha vylučovať vznikajúce toxíny prirodzeným spôsobom (dýchanie, potenie, vylučovanie..) tieto sa uskladňujú v našich tukových bunkách.  Pri samotnom spaľovaní týchto buniek, dochádza spätne k uvoľňovaniu toxínov a následnému vylučovaniu von z tela. Preto človek pri redukcii hmotnosti môže mať miestami pocit únavy alebo slabosti. Pri strate tukovej hmoty dochádza k silnej detoxikácii organizmu.

Zelená káva a jej pozitívne pôsobenie

 • Napomáha k zníženiu (redukcia) hmotnosti
 • Pomáha znižovať krvný tlak
 • Pôsobí na zníženie hladiny glukózy v krvi
 • Pomáha brániť usadzovaniu tuku
 • Napomáha v boji proti celulitíde
 • Povzbudenie organizmu, prísun energie a vitality
 • Za jej podpory rýchlejšie prebieha detoxikácia organizmu
 • Obsahuje prírodné antioxidanty (boj s voľnými radikálmi)
 • Zoštíhľujúci vplyv
 • Skrášľujúci vplyv
 • Zelená káva bez kofeínu pomáha znižovať riziko vzniku diabetu typu 2

Zelená káva obsahuje zvýšené množstvo kofeínu a časom tak pocítite viac energie. Následne sa dostaví účinok antioxidantov a asi po mesiaci uvidíte prvé rozdiely

Zloženie: nepražená bio káva mletá* 92% (Arabica), mäta pieporná* 8%
* z ekologického poľnohospodárstva

Návod na prípravu: 1 vrecko na šálku (250ml) prelejte vriacou vodou a nechajte 2-3 minúty lúhovať.

Skladovanie: skladujte v suchu.