Neohodnotené

Včelí peľ - 230 g

Skladom
Kód: 00142
Značka: Iswari
€9,90 €8,25 bez DPH
Kategória: Vitamíny a minerály

Včelí peľ je bohatá prírodná rastlinná potravina pre včely, ktorá býva niekedy nazývaná ako „Fontána mladosti.“ Štúdie ukazujú, že včelí peľ poskytuje skoro všetke látky potrebné pre každodennú správnu funkciu ľudského tela. O včeľom pele sa hovorí, že je to najkomplexnejšia potravina z darov prírody!

Tento včelí peľ je vysoko kvalitný a čistý produkt, pochádzajúci z panenského regiónu Alentejo v južnom Portugalsku, ktorý nie je znečistený chemikáliami.

Tento včelí peľ obsahuje viac než 5000 enzýmov a tisíce fytonutrientov, ako sú koenzýmy, bioflavonoidy, fytosteroly a karotenoidy. Odborníkmi je považovaný za jeden z najlepších na svete.

Včelí peľ je veľomi silný a koncentrovaný zdroj energie. Obsahuje najmenej 24 % bielkovín, rovnako aj mastné kyseliny, 11 druhov sacharidov, 27 druhov minerálnych látok (vrátane veľkého množstva vápnika a fosforu v ideálnom pomere 1:1, horčíku, medi, zinku a železa) a vitamíny A, C, B1, B2, B3, B5, B6, B 12, D a E.

Včelí peľ je bohatým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín, pretože obsahuje všetkých 22 esenciálnych aminokyselín hlavne s vysokým obsahom tryptofanu, lyinu a methioninu. Včelí peľ je mimoriadne bohatý na väčšinu vitamínov B a to i na vitamín B12, ktorý je predovšetkým dôležitý pre vegetariánov, vegánov a vitariánov. Ďalej obsahuje esenciálne mastné kyseliny ako kyselinu alfa-linolenovou.

Ako získať čo najviac zo včelieho peľu:

Začnite používať jednu polievkovú lyžicu (14,2 gramov) denne u dospelých a u detí od 5 rokov. V prípade vysokej fyzickej či psychickej záťaže zvýšte množstvo denných dávok. Dá sa použiť do koktejlov. alebo iných nápojov, na rôzne pokrmy, alebo ho môžete jesť len tak po lyžičke ako desiatu.

Keďže je tento včelí peľ koncentrovaným zdrojom vysoko kvalitných bielkovín, je možné ho veľmi dobre kombinovať so Sun Warrior proteínovým práškom, ktorý ponúka úplne vyvážený pomer aminokyselín a je takmer úplne absorbovaný v tele. Kombinácia včelieho peľu s proteínovým práškom Sun Warrior efektívne pokryje každodennú potrebu bielkovín.

Varovanie:

Niektorí ľudia môžu zaznamenať pri užívaní včelieho peľu drobné žalúdočné a črevné podráždenie a hnačkový účinok. Vzhľadom k bohatosti výživných látok existuje aj možnosť alergickej reakcie na včelí peľ (cca 0,5 promile všetkých ľudí). Preto odporúčame alergický test pred užívaním, a to tak, že si nanesiete malé množstvo peľu s medom na zápästie do oblasti, kde je cítiť tep. Pokiaľ sa po 3-5 hodinách objaví červená škvrna, potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou na včelie produkty alergickí a včelí peľ neužívajte.

Skladovanie:

Skladujte včelí peľ na chladnom a suchom mieste. Pokiaľ ho konzumujete dlhšiu dobu, uchovávajte ho v chladničke.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!