Neohodnotené

Prášok Maca BIO RAW Health Link - 120 g

Poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Na dotaz
Kód: 00062
Značka: Health Link
€7,50 €6,25 bez DPH
Kategória: Vitamíny a minerály

BIO maca pochádza z peruánskych stredných Ánd a používa sa už od dôb Inkov ako pre výživové, tak i pre lekárske účely. Maca je trubicovitá koreňová zelenina, ktorá sa po zbere prírodne spracováva (je jemne sušená a mletá za nízkych teplôt) na prášok podobný múke. Maca je bohato obdarená esenciálnymi živinami, ktoré poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Maca koreň

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina vysokých Ánd, rastúca v pôde s nízkym obsahom živín nad 4100 m nad morom. Jej podzemné korene sa používali pre výživu a ako liek domorodcami po tisícročia. Korene macy sa vyskytujú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách - tento prášok je zmesou červených, žltých a čiernych koreňov, poskytujúcich najširšie spektrum účinkov.

Približne 11% macy sú bielkoviny, väčšina je uhlovodík (približne 70%) - hlavný zdroj energie. Maca tiež obsahuje stráviteľnú vlákninu a taniny. V Maca koreni sa nachádza aj 20 rôznych mastných kyselín, 19 aminokyselín a veľké množstvo minerálov: vápnik, draslík, mangán, meď, zinok, fosfor, horčík, selén a ostatné stopové prvky. Tiež vitamíny C, vitamíny B1, B2, B3 a B6 a karotény.

Použitie: Pridajte 1-10 g (1-3 čajové lyžičky) denne do obľúbených koktejlov, smoothie, müsli, ovocných, alebo zeleninových šalátov, alebo pridajte do iných čerstvých receptov.

Nutričné hodnoty na 100 g / Nutritional info per 100 g

Kalórie / Calories                             325

Tuky celkom / Total Fat                     4 g

Nasýtené / Saturated                         0 g

Cholesterol                                      0 mg

Sodík / Sodium                               18 mg

Celkom sacharidy / Total Carbs           71 g

Cukry / Sugars                                 32 g

Bielkoviny / Proteín                           14 g

Vláknina / Dietary Fiber                       7 g

Železo / Iron                                    82 %

Vápnik / Calcium                               25 %

Vitamín A                                         0 %

Vitamín C                                       475 %

Zloženie: 100 % BIO prášok z Maca koreňa

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!