Prášok Maca BIO RAW Health Link - 120 g

Neohodnotené
 

Poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Dostupnosť Skladom
€7,50
€6,25 bez DPH
   
Kód tovaru 00062
Značka Health Link
Kategória Vitamíny a minerály
 

BIO maca pochádza z peruánskych stredných Ánd a používa sa už od dôb Inkov ako pre výživové, tak i pre lekárske účely. Maca je trubicovitá koreňová zelenina, ktorá sa po zbere prírodne spracováva (je jemne sušená a mletá za nízkych teplôt) na prášok podobný múke. Maca je bohato obdarená esenciálnymi živinami, ktoré poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Maca koreň

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina vysokých Ánd, rastúca v pôde s nízkym obsahom živín nad 4100 m nad morom. Jej podzemné korene sa používali pre výživu a ako liek domorodcami po tisícročia. Korene macy sa vyskytujú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách - tento prášok je zmesou červených, žltých a čiernych koreňov, poskytujúcich najširšie spektrum účinkov.

Približne 11% macy sú bielkoviny, väčšina je uhlovodík (približne 70%) - hlavný zdroj energie. Maca tiež obsahuje stráviteľnú vlákninu a taniny. V Maca koreni sa nachádza aj 20 rôznych mastných kyselín, 19 aminokyselín a veľké množstvo minerálov: vápnik, draslík, mangán, meď, zinok, fosfor, horčík, selén a ostatné stopové prvky. Tiež vitamíny C, vitamíny B1, B2, B3 a B6 a karotény.

Použitie: Pridajte 1-10 g (1-3 čajové lyžičky) denne do obľúbených koktejlov, smoothie, müsli, ovocných, alebo zeleninových šalátov, alebo pridajte do iných čerstvých receptov.

Nutričné hodnoty na 100 g / Nutritional info per 100 g

Kalórie / Calories                             325

Tuky celkom / Total Fat                     4 g

Nasýtené / Saturated                         0 g

Cholesterol                                      0 mg

Sodík / Sodium                               18 mg

Celkom sacharidy / Total Carbs           71 g

Cukry / Sugars                                 32 g

Bielkoviny / Proteín                           14 g

Vláknina / Dietary Fiber                       7 g

Železo / Iron                                    82 %

Vápnik / Calcium                               25 %

Vitamín A                                         0 %

Vitamín C                                       475 %

Zloženie: 100 % BIO prášok z Maca koreňa

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.