Koenzým B12 - 120 tabliet

Neohodnotené
 

Bioaktívny Vitamín B12 veľmi jednoducho zaisťuje prísun vitamínu B12 do tela.

Dostupnosť Skladom
€23,99
€19,99 bez DPH
   
Kód tovaru 00814
Výrobca Biotikon
Kategória Vitamíny a minerály
 

Bioaktívny Vitamín B12 veľmi jednoducho zaisťuje prísun vitamínu B12 do tela. Jedná sa tu o látku methylkobalamín, na rozdiel od bežne používaného cyanokobalamínu.

Cyanokobalamin musí prejsť v tele viacerými krokmi pri látkovej výmene, aby sa premenil na metylcobalamín, pretože sám o sebe nie je účinný. Táto premena v tele nie je vôbec bezproblémová a obzvlášť pri fajčiaroch môžu nastať problémy.

Methylkobalamin účinkuje okamžite a nezostáva z neho žiadny chemický zvyšok. Prijímanie vitamínu B12 cez tráviaci trakt potrebuje telo glykoproteín tzv. Intrinsic –Factors. Ak je v Intrinsic –Factors nejaký problém, môže to viesť k veľmi malému množstvu vitamínu B12 v tele. Tak isto často ponúkaný hydroxykobalamín je iba medzistupeň medzi cyanokobalamínom a metylkobalamínim a musí sa rovnako pretransformovať na metylkobalamín.

Koenzým B12 je biologicky aktívna forma vitamínu B12 a je dodávaný vo vysoko cenenom sklenenom obale z tmavého skla.

Účinky vitamínu B12

 •   je nevyhnutný pre delenie buniek predovšetkým v tráviacej sústave
 •   využíva sa pri normálnej látkovej výmene
 •   je potrebný pre zdravú krvotvorbu a krvný tlak
 •   napomáha udržať zdravú nervovú sústavu a mentálne funkcie
 •   využíva sa aj pri normálnej tvorbe krvných doštičiek
 •   pomáha udržať kognitívne funkcie pri starnutí
 •   podporuje imunitný systém
 •   je potrebný pri transformácii potravy na energiu
 •   podporuje tvorbu aminokyselín
 •   znižuje únavu, malátnosť a stavy vyčerpania
 •   Pre športovcov - pomáha pri náraste sily a beztukovej svalovej hmoty. Zvyšuje fyzickú kondíciu organizmu a zvyšuje výkonnosť pri aeróbnom tréningu

Zdraví ľudia si pri dodržovaní pestrej stravy udržujú zásobu vitamínu B12 v pečeni. Jeho nedostatok býva najčastejšie spôsobený neschopnosťou organizmu správne ho vstrebať. Prejavuje sa chudokrvnosťou, chudnutím, zhoršovaním pamäti, psychickej výkonnosti, svalovej koordinácie, trasením a pocitom mravčenia v končatinách. Keďže sú vitamíny skupiny B rozpustné vo vode, ich prebytok v tele nie je možný, boli by vylúčené močom.

Doporučené dávkovanie: 1 cmúľacia tabletka denne. Vložte tabletku pod jazyk a nechajte ju tam rozpustiť.   

Zloženie: prírodný xilit, extrakt z červenej repy (cvikle), extrakt z rakytníka, bioaktívny vitamín B12 (methylkobalamin)

Nutričné informácie v 1 tabletke: vitamín B12 - 125 µg (5.000 %)*

*referenčná hodnota denného príjmu 

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je  určený deťom do 3rokov, tehotným a kojacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.