BIO RAW prášok Camu Camu Health Link - 80 g

Neohodnotené
 

Najkvalitnejší prášok z usušeného ovocia Camu camu. Je to ovocie s najväčším množstvom vitamínu C na celom svete.

Dostupnosť Skladom
€10,90
€9,08 bez DPH
   
Kód tovaru 00061
Značka Health Link
Kategória Vitamíny a minerály
 

Najkvalitnejší prášok z usušeného ovocia Camu camu je 100% čistou formou Camu camu pochádzajúceho z pôvodnej panenskej časti amazónskeho dažďového pralesa. Camu camu prášok zaručuje bohaté množstvo komplexného prírodného vitaminu C bez prídavku syntetického vitamínu C.

Camu camu (Myciaria dubia) je ovocie s najväčším množstvom vitamínu C na celom svete. Predbehne aj ovocie Acerola a to nejmenej trikrát. Camu camu je ker rastúcí predovšetkým na brehoch riek v osamotených oblastiach ekosystému amazónských pralesov. Ovocie z týchto kríkov, které dorastajú do výšky maximálne 6 metrov, má 2-3 centimetre v priemere. Plody mají purpurovo červenú farbu a žltú dužinu.

K výrobe čistého Camu camu prášku sa veľmi dôkladne zbierajú len najzralšie čerstvé bobule z kríkov rastúcích na brehoch okolo pôvodných pralesných riek. Potom sú jednoducho spracované, tj. omyté, vykôskované a následne usušené za veľmi nízkych teplôt, aby nedošlo k znehodnoteniu dôležitých živín. Prášok je potom presiaty, čím sa získajú tie nejmenšie a pro telo nejvyužitelnejšie častice. Konečný produkt je teda 100% čistý usušený prášok s obsahom 12 % prírodného vitamínu C.

Camu Camu je výživovo veľmi bohaté bobulovité ovocie, ktoré obsahuje silné fytochemikálie, vrátane aminokyselín serínu, valínu, leucínu a najviac vitamínu C zo všetkých známych rastlín na svete.

Doporučená dávka: 1 čajová lyžička (5 g)
  Hodnoty na 100 g
Proteiny 1,55 g
Tuky 0,13 g
Vláknina 0,55 g
Vápník 7,4 mg
Železo 0,94 mg
Zinok 3,3 mg
Draslík 9,71 mg
Vitamin B1 0,074 mg
Vitamin B2 0,16 mg
Vitamin B3 0,02 mg
Vitamin C 7,49 g

 

Doporučené dávkovanie: jedna lyžička denne.

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Není náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.