Neohodnotené

Curcuma Bioperine® forte extrakt - 90 kapsúl

Veľmi kvalitný extrakt z kurkumi s bioperínom

Skladom
Kód: 00259
Značka: Biotikon
€48,50 €40,42 bez DPH
Curcuma Bioperine® forte extrakt - 90 kapsúl
Tip

Curcuma Bioperine® Extrakt 95 % s Piper nigrum pre lepšiu využiteľnosť a zvýšenie účinku.

Dôležité upozornenie: veľmi často sa ponúkajú produkty, ktoré sú často aj označované ako BIO produkty a ktoré udávajú klamlivé údaje. Napr. uvádzajú, že je v kapsliach 500 mg kurkuminoidov. V skutočnosti sa tam nachádza iba pomletý prášok tohto koreňa. Ďalej sa môže hovoriť napr. o obsahu 20-35 mg Piperinu v kapsule. Pravda je ale taká, že sa tam nachádza častokrát iba 1 – 4 mg, ktorý je potom doplnený iba obyčajným extraktom z korenia. Takto je kapsula vyplnená iba extraktom z čierneho korenia, ale nie z Piperínom. Preto je nutné, pred kúpou takéhoto prípravku, nechať si ukázať vykonanú analýzu, ktorá ukáže, aké látky sa skutočne v kapsule nachádzajú. Kvalitný extrakt z kurkumy a piperínu je veľmi drahý, preto sa nenechajte oklamať podozrivo nízkou cenou.

Výsledok: Pri podrobnej analýze často krát vyjde, že lacné produkty nie sú výhodnejšie, ako drahšie, ale kvalitnejšie produkty. Zákazník zaplatí menej, ale za svoje peniaze v podstate nedostane nič.

Veľmi často sa ponúkajú produkty obsahujúce látky, ktorými by sa mal zvyšovať účinok výrobku. Väčšinou je to ale bez akéhokoľvek vedeckého dôkazu – analýzy. Pri Kurkume dôverujte iba Piperínu (extrakt z Piper nigrum), ktorý sa vo výrobku preukázateľne nachádza. Keďže sa jedna o naozaj drahé látky, nechajte si pri lacných produktoch predložiť takýto certifikát, či sa tam deklarované látky naozaj nachádzajú. Bez takejto analýzy sú tieto produkty bezcenné a vy iba vyhodíte peniaze von oknom.

V našom výrobku sa nenachádza v kapsliach iba jednoduchý prášok z korenia, ktorý obsahuje iba 2-5% kurkuminoidov, ale každá kapsula obsahuje vysoko koncentrovaný štandardizovaný 95% extrakt z Curcuma longa, ktorý obsahuje 45 násobne viac kurkuminoidov, ako obyčajný prášok z kurkumy.

Ak napríklad stojí konkurenčný produkt 10 €, ale obsahuje 45 krát menej podielu kurkuminoidov, po prerátaní a porovnaní s naším produktom stojí takýto výrobok vlastne 450 €

Výsledok silnej antioxidačnej schopnosťi kurkumínu je jeho protinádorové pôsobenie. K veľmi priaznivým a významným účinkom kurkumínu patrí jeho vplyv na tráviace ústrojenstvo. Zlepšuje trávenie tým, že podporuje žalúdočnú činnosť, činnosť pečene a žlčníka a napomáha chudnutiu.

Curcuma Bioperine® forte - účinky:

- Kurkunoidy majú silné antioxidačné a protizápalové účinky

- Pomáha pri poruchách tráviacej sústavy

- Pomáha pri rakovine hrubého čreva a iných rakovinových chorobách

- Zlepšuje činnosť pečene (spolu so zázvorom lieči pečeňové problémy)

- Posilňuje žalúdok

- Pomáha pri zdravom chudnutí

- Znižuje vysokú hladinu cholesterolu

- Je účinný pri ateroskleróze

- Podporuje vylučovanie žlče

- Pri prevencii chorôb spojených s oxidačným stresom

- Ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov (revmatoidná artritída)

- Znižuje riziko výskytu nádorových ochorení

- Posilňuje imunitu

- má blahodarne účinky aj v mozgu, čo je v prípade Alzheimerovej choroby alebo depresie obzvlášť žiaduce

Viac informácii aj TU

Obsah: každá kapsula obsahuje 418 mg čistých kurkuminoidov zo 440 mg Curcuma longa (95% extrakt) obohatených s 5 mg Bioperínu® pre lepšiu využiteľnosť.

Takto sa docielilo zlepšenie účinku o 2000% (dvetisíc). Takýto účinok nikdy nedosiahnete, ak je v kapsule obyčajný prášok z čierneho korenia.

Curcumin-Piperin-Bioverfugbarkeit_-_kopia

Analýza: analýzu si môžete stiahnuť  TU

Doporučené dávkovanie: 1 kapsula denne po jedle, pri zdravotných problémoch sa dávka môže zvýšiť až na 3 x 1 kapsula po jedle

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!