Tip
 

Curcuma Bioperine® forte extrakt - 90 kapsúl

Neohodnotené
 

Veľmi kvalitný extrakt z kurkumi s bioperínom

Dostupnosť Skladom
€48,50
€40,42 bez DPH
   
Kód tovaru 00259
Výrobca Biotikon
Kategória Trávenie a zažívanie
 

Curcuma Bioperine® Extrakt 95 % s Piper nigrum pre lepšiu využiteľnosť a zvýšenie účinku.

Dôležité upozornenie: veľmi často sa ponúkajú produkty, ktoré sú často aj označované ako BIO produkty a ktoré udávajú klamlivé údaje. Napr. uvádzajú, že je v kapsliach 500 mg kurkuminoidov. V skutočnosti sa tam nachádza iba pomletý prášok tohto koreňa. Ďalej sa môže hovoriť napr. o obsahu 20-35 mg Piperinu v kapsule. Pravda je ale taká, že sa tam nachádza častokrát iba 1 – 4 mg, ktorý je potom doplnený iba obyčajným extraktom z korenia. Takto je kapsula vyplnená iba extraktom z čierneho korenia, ale nie z Piperínom. Preto je nutné, pred kúpou takéhoto prípravku, nechať si ukázať vykonanú analýzu, ktorá ukáže, aké látky sa skutočne v kapsule nachádzajú. Kvalitný extrakt z kurkumy a piperínu je veľmi drahý, preto sa nenechajte oklamať podozrivo nízkou cenou.

Výsledok: Pri podrobnej analýze často krát vyjde, že lacné produkty nie sú výhodnejšie, ako drahšie, ale kvalitnejšie produkty. Zákazník zaplatí menej, ale za svoje peniaze v podstate nedostane nič.

Veľmi často sa ponúkajú produkty obsahujúce látky, ktorými by sa mal zvyšovať účinok výrobku. Väčšinou je to ale bez akéhokoľvek vedeckého dôkazu – analýzy. Pri Kurkume dôverujte iba Piperínu (extrakt z Piper nigrum), ktorý sa vo výrobku preukázateľne nachádza. Keďže sa jedna o naozaj drahé látky, nechajte si pri lacných produktoch predložiť takýto certifikát, či sa tam deklarované látky naozaj nachádzajú. Bez takejto analýzy sú tieto produkty bezcenné a vy iba vyhodíte peniaze von oknom.

V našom výrobku sa nenachádza v kapsliach iba jednoduchý prášok z korenia, ktorý obsahuje iba 2-5% kurkuminoidov, ale každá kapsula obsahuje vysoko koncentrovaný štandardizovaný 95% extrakt z Curcuma longa, ktorý obsahuje 45 násobne viac kurkuminoidov, ako obyčajný prášok z kurkumy.

Ak napríklad stojí konkurenčný produkt 10 €, ale obsahuje 45 krát menej podielu kurkuminoidov, po prerátaní a porovnaní s naším produktom stojí takýto výrobok vlastne 450 €

Výsledok silnej antioxidačnej schopnosťi kurkumínu je jeho protinádorové pôsobenie. K veľmi priaznivým a významným účinkom kurkumínu patrí jeho vplyv na tráviace ústrojenstvo. Zlepšuje trávenie tým, že podporuje žalúdočnú činnosť, činnosť pečene a žlčníka a napomáha chudnutiu.

Curcuma Bioperine® forte - účinky:

- Kurkunoidy majú silné antioxidačné a protizápalové účinky

- Pomáha pri poruchách tráviacej sústavy

- Pomáha pri rakovine hrubého čreva a iných rakovinových chorobách

- Zlepšuje činnosť pečene (spolu so zázvorom lieči pečeňové problémy)

- Posilňuje žalúdok

- Pomáha pri zdravom chudnutí

- Znižuje vysokú hladinu cholesterolu

- Je účinný pri ateroskleróze

- Podporuje vylučovanie žlče

- Pri prevencii chorôb spojených s oxidačným stresom

- Ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov (revmatoidná artritída)

- Znižuje riziko výskytu nádorových ochorení

- Posilňuje imunitu

- má blahodarne účinky aj v mozgu, čo je v prípade Alzheimerovej choroby alebo depresie obzvlášť žiaduce

Viac informácii aj TU

Obsah: každá kapsula obsahuje 418 mg čistých kurkuminoidov zo 440 mg Curcuma longa (95% extrakt) obohatených s 5 mg Bioperínu® pre lepšiu využiteľnosť.

Takto sa docielilo zlepšenie účinku o 2000% (dvetisíc). Takýto účinok nikdy nedosiahnete, ak je v kapsule obyčajný prášok z čierneho korenia.

Curcumin-Piperin-Bioverfugbarkeit_-_kopia

Analýza: analýzu si môžete stiahnuť  TU

Doporučené dávkovanie: 1 kapsula denne po jedle, pri zdravotných problémoch sa dávka môže zvýšiť až na 3 x 1 kapsula po jedle

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.