Neohodnotené

Nimba (NEEM) BIO olej - 100ml

V ajurvéde je tento olej z nimby (Neem) používaný celé tisícročia ako účinný prostriedok v boji proti hmyzu, ale aj ako prostriedok v boji s kožnými chorobami.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 00761
Značka: Classic Ayurveda
€8,40
Kategória: Telová kozmetika
Položka bola vypredaná…

V ajurvéde je tento olej z nimby (Neem) používaný celé tisícročia ako účinný prostriedok v boji proti hmyzu, ale aj ako prostriedok v boji s kožnými chorobami. Napriek priam devastujúcim účinkom na parazitov je olej z Nimby úplne neškodný pre človeka, ale aj pre zvieratá, obzvlášť pre psov a mačky, ktoré majú problémy s kliešťami a blchami.  Olej z Nimby má vynikajúce účinky.

V ajurvédskej medicíne sa Nimba úspešne používa na liečbu akné. Obsahuje antibakteriálne zložky. Zmierňuje začervenanie a zápal. Lieči tiež jazvy po akné.

Olej z Nimby je vynikajúci a lieči ekzémy a lupienku, ničí baktérie, vírusy a plesne. Podporuje tvorbu kolagénových vlákien a tým spomaľuje starnutie pokožky a urýchľuje hojenie poranení. Ďalej lieči opary, bradavice, plesne, paradentózu, urýchľujehojenie rán a zmierňuje tvorbu jaziev. Možno ho aplikovať priamo na pokožku, alebo pridať niekoľko kvapiek do akejkoľvek pleťovej či vlasovej kozmetiky.

Tento olej je vhodný aj pri vlasových kúrach. Udržuje prirodzenú rovnováhu pokožky, obnovuje vlasovú štruktúru, zabraňuje štiepeniu končekov a zväčšuje objem vlasov. Ďalej bráni tvorbe lupín a pomáha liečiť lupienku. Podporuje rast vlasov, vyživuje suché a zničené vlasy. Je účinný pro všiam.

Obsahuje: 100% BIO nimbový olej (z plodov a semien rastliny Azadirachta indica)

Použitie: olej je vhodný iba na vonkajšie použitie. Nie je určený na vnútorné užívanie! Začnite ho používať postupne – pridajte ho napr. do Vášho obľúbeného telového mlieka a odskúšajte si Vašu reakciu na malom kúsku pokožky. Tak isto ho môžete pridať do Vášho vlasového oleja, alebo šampónu.  Pri izbovej teplote začína tuhnúť. Pred použitím zohrejte fľašu v teplom kúpeli.