Neohodnotené

Sušička ovocia G21 Harmony big s časovačom

Sušička ovocia G21 Harmony big s časovačom je vhodná na sušenie najrôznejších druhov surovín od húb, kvetov, ovocia a zeleniny, byliniek až po ovocné rolky a obilniny.

Skladom
Kód: 01185
Značka: G21
€282,50 €235,42 bez DPH
Kategória: Sušička
Sušička ovocia G21 Harmony big s časovačom je vhodná na sušenie najrôznejších druhov surovín od húb, kvetov, ovocia a zeleniny, byliniek až po ovocné rolky a obilniny. Pomocou tejto sušičky môžete tiež usušiť namarinované prúžky mäsa, ktoré sú výdatnou pochúťkou napríklad na výlety, kempovanie, apod. 
 
Sušenie potravín je jednou z najstarších metód uchovanie potravín. V sušičke potraviny absorbujú teplo a následne uvoľňujú vlhkosť v podobe vodnej pary . Počas sušenia je veľmi dôležité zvoliť vhodnú teplotu a sušené potraviny priebežne kontrolovať, aby sme v nich uchovali všetky dôležité enzýmy. Ak sa potraviny vystaví príliš vysokým teplotám, enzýmy sa z nich vytrácajú, naopak pri nízkych teplotách môžu potraviny začať podliehať skaze. 
 
Oproti iným druhom dlhodobé konzervácie, ako je napríklad mrazenie, solenia či zaváranie je sušenie menej nákladné a zdravšie. 

Sušička G21 Harmony big zaručuje rýchle a rovnomerné sušenie všetkých kúskov potravín , pretože je vybavená sušiacim systémom využívajúcim horizontálne prúdenie vzduchu a termostatom pre správne nastavenie teploty. Disponuje regulátorom nastavenia teploty, digitálnym časovačom a digitálnym displejom. 

Výhodou sušičiek je najmä kontrola nad tým, čo sušené potraviny obsahujú. Nemusíte do nich pridávať cukor, farbivá, ani konzervačné látky, ktoré kupované sušené potraviny väčšinou obsahujú. Sušené ovocie je veľmi chutné, bohaté na živiny a ľahko skladovateľné. 
 
Sušička G21 Harmony je veľmi obľúbená u priaznivcov RAW stravovanie , keďže v potravinách zachováva živiny, ktoré by sa varením, vyprážaním alebo pečením zničili. 

Na sušenie používajte suroviny v čo najlepšej kvalite , teda zrelé a čerstvé. Pokiaľ ovocie nie je zrelé, nikdy pri sušení nedosiahne správnej farby. Prezreté ovocie a zelenina budú zase príliš mäkké a kašovité. Odporúčame plody začať sušiť čo najkratšiu dobu po zbere. 
 
Parametre: 

Počet plat: 10 
Rozmer plat: 34 x 38 cm 
Výkon: 800 W 
Regulátor nastavenie teploty: 32-68 ° C 
BPA free (Neobsahuje bisfenol-zdraviu škodlivý uhľovodík) 
Digitálny časovač 
Digitálny displej 
Rozmery: 50 x 38,5 x 49 cm 
Hmotnosť: 8,5 kg 

Obsah balenia: 


Sušička Harmony big 
10 sušiacich plat 
10 sušiacich vložiek s jemným sieťovaním