Neohodnotené

Moruša biela BIO - 250 g

Skladom
Kód: 00034
Značka: Vitalvibe
€7,20 €6 bez DPH
Kategória: Sušené ovocie

Biele morušové bobule sušené

BIO moruša je prirodzene odolná voči škodcom a chorobám, takže není nutné stromy striekať a ovocie je úplne BIO. Biela moruša bola privezená do Európy z Ázie a v dnešnej dobe sa jej dobre darí v oblasti Stredozemného mora s veľkým množstvom slnečného svitu. Tieto na slunku sušené biele moruše sú bez pridaného cukru a ostatných prísad.

Moruša biela je strom, ktorý môže dosahovať výšky až 20 metrov. Pochádza z Číny a rozšíril sa v Európěe už pred storočiami pôvodne ako potrava pre priadku morušovú. Jeho plody (botanicky inflorescence) sú biele, veľmi sladké a citlivé na prepravu, takže je velmi nepravdepodobné, že najdete čerstvé biele moruše v predajni. Väčšina živín sa získava sušením čerstvých moruší na slnku. Sušením sa zvyšuje koncentrácia cukru a ovocie se stáva ešte sladším.

Sušené biele moruše sú ideálne ako chutná a zdravá desiata, pretože obsahujú vysoký podiel (približne 50%) prírodných cukrov, hlavne glukózu a fruktózu. Na ovocie majú tiež relatívne vysokú hladinu bielkovin (približne 10% v sušenom stave) a žiadný tuk. Strávitelná vláknina predstavuje asi 10%. Sú bohaté na minerály vápník, fosfor, draslík, horčík a s vitamínom C, vitamínom E (obidve tieto látky sú silnými antioxidantmi) a vitamín K. Rovnako obsahujú resveratrol, fenolovú zlúčeninu, ktorá má účinky antioxidantu. V čínskej tradičnej medicíne sú biele moruše známé po stáročia a používajú sa k liečbe únavy a slabosti.

Vychutnajte si plnú hrsť moruší, pre sladkú liečbu každý deň, pretože sú:

  • bohaté na prírodné cukry a strávitelnú vlákninu
  • bohaté na minerály
  • bohaté na antioxidanty
  • 100% BIO

Použitie moruše: Moruša je výborná ako jedlo, ako prísada do ovocných salátov, smoothie, džemov, kompótov, čerstvého cesta, vločiek, orechov a s ostatnými druhmi sušeného ovocia.

Nutričné hodnoty na 100 g / Nutritional info per 100 g

Energia / Energy Value kcal                          320

Tuky celkem / Total Fat                                1 %

Nasýtené tuky / Saturated Fat                        0%

Cholesterol                                                0 mg

Sodík / Sodium                                           0 mg

Bielkoviny / Protein                                     10 g

Cukor / Sugar                                             45 g

Vitamín A                                                    5 %

Vitamín C                                                  450 %

Vápník / Calcium                                          25 %

Železo / Iron                                                75 %

 

Zloženie: 100 % BIO biela moruša

Pôvod: Turecko

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!