Moruša biela BIO - 250 g

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€7,20
€6 bez DPH
   
Kód tovaru 00034
Značka Vitalvibe
Kategória Sušené ovocie
 

Biele morušové bobule sušené

BIO moruša je prirodzene odolná voči škodcom a chorobám, takže není nutné stromy striekať a ovocie je úplne BIO. Biela moruša bola privezená do Európy z Ázie a v dnešnej dobe sa jej dobre darí v oblasti Stredozemného mora s veľkým množstvom slnečného svitu. Tieto na slunku sušené biele moruše sú bez pridaného cukru a ostatných prísad.

Moruša biela je strom, ktorý môže dosahovať výšky až 20 metrov. Pochádza z Číny a rozšíril sa v Európěe už pred storočiami pôvodne ako potrava pre priadku morušovú. Jeho plody (botanicky inflorescence) sú biele, veľmi sladké a citlivé na prepravu, takže je velmi nepravdepodobné, že najdete čerstvé biele moruše v predajni. Väčšina živín sa získava sušením čerstvých moruší na slnku. Sušením sa zvyšuje koncentrácia cukru a ovocie se stáva ešte sladším.

Sušené biele moruše sú ideálne ako chutná a zdravá desiata, pretože obsahujú vysoký podiel (približne 50%) prírodných cukrov, hlavne glukózu a fruktózu. Na ovocie majú tiež relatívne vysokú hladinu bielkovin (približne 10% v sušenom stave) a žiadný tuk. Strávitelná vláknina predstavuje asi 10%. Sú bohaté na minerály vápník, fosfor, draslík, horčík a s vitamínom C, vitamínom E (obidve tieto látky sú silnými antioxidantmi) a vitamín K. Rovnako obsahujú resveratrol, fenolovú zlúčeninu, ktorá má účinky antioxidantu. V čínskej tradičnej medicíne sú biele moruše známé po stáročia a používajú sa k liečbe únavy a slabosti.

Vychutnajte si plnú hrsť moruší, pre sladkú liečbu každý deň, pretože sú:

  • bohaté na prírodné cukry a strávitelnú vlákninu
  • bohaté na minerály
  • bohaté na antioxidanty
  • 100% BIO

Použitie moruše: Moruša je výborná ako jedlo, ako prísada do ovocných salátov, smoothie, džemov, kompótov, čerstvého cesta, vločiek, orechov a s ostatnými druhmi sušeného ovocia.

Nutričné hodnoty na 100 g / Nutritional info per 100 g

Energia / Energy Value kcal                          320

Tuky celkem / Total Fat                                1 %

Nasýtené tuky / Saturated Fat                        0%

Cholesterol                                                0 mg

Sodík / Sodium                                           0 mg

Bielkoviny / Protein                                     10 g

Cukor / Sugar                                             45 g

Vitamín A                                                    5 %

Vitamín C                                                  450 %

Vápník / Calcium                                          25 %

Železo / Iron                                                75 %

 

Zloženie: 100 % BIO biela moruša

Pôvod: Turecko

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.