Neohodnotené

Kustovnica čínska (GOJI) - 500 g

Skladom
Kód: 00270
Značka: Solia
€9,90 –10 % €8,90 €7,42 bez DPH
Kategória: Sušené ovocie
Kustovnica čínska (GOJI) - 500 g
€9,90 –10 %

Goji berries (plody kustovnice čínskej) sú zrejme najvýživnejšími plodmi na našej planéte. Bobule Goji obsahujú 18 druhov aminokyselín (to je šesťkrát viac, ako obsahuje včelý peľ) vrátane všetkých ôsmych najdôležitejších aminokyselín (ako izoleucín a tryptofan). Goji obsahuje až 21 stopových minerálov (predovšetkým zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor). Je najbohatším zdrojom karotenoidov zo všetkých známych potravín na svete a to včítane beta-karoténu (obsahuje viac beta-karoténu ako mrkva). Majú vysoký podiel vitamínu C a obsahujú tiež vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E.

Čo obsahujú?

Zrelé plody goji obsahujú zhruba 11 mg železa na 100 gramov, beta-sistosterol (protizápalová látka), kyselinu linolovu (mastná kyselina), seskviterpenoidy (cyperone, solavetivon), tetraterpeny (zeaxanthin, physalin), a betain (0.1%).

Bolo zistené, že polysacharid obsiahnutý v tomto ovocí funguje ako silný sekrétový stimulant (látka, ktorá stimuluje sekréciu omladzujúceho rastového hormónu v mozgu).

Čo goji pre ľudské telo robí?
Stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek, ochraňuje pečeňové bunky proti niektorým chemickým látkam, blahodarne pôsobí na činnosť čriev. Zlepšuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, dokonca ľudský organizmus chráni pred cukrovkou a kardiovaskulárnymi chorobami.

Ak má človek problém s obezitou, goji podporí aj chudnutie, bojuje proti únave, vylepšuje pokožku, pretože zabraňuje vzniku rôznych kožných chorôb, pomáha dokonca aj proti zákernej psoriáze. Účinkov na ľudský organizmus je viac než dosť. Goji je zázrak prírody, pretože zabraňuje starnutiu, zlepšuje zrak a povzbudzuje pamäť. A vedľajšie účinky goji vôbec nemá.

Tento zázrak prírody sa označuje aj ako ovocie mladosti. Goji pochádza z Himalájí, kde doteraz rastie, no pestuje sa aj v severnej Číne a v Tibete. Podľa všetkého goji „môže“ aj za skvelú kondíciu tibetských mníchov a ich dlhovekosť.

Doporučené dávkovanie:

Goji sa môže jesť v akejkoľvek podobe, či už čerstvé alebo sušené. Pridávať sa môže do jogurtov, koláčov, rôznych šalátov, müsli alebo sa z neho pripravuje aj čaj.

Vhodná denná dávka Goji je 10 – 30 gramov (malá hrsť).

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!