Neohodnotené

Jujube cicimek ďatlový - 100 g

Momentálne nedostupné
Kód: 00151
Značka: Wolfberry
€1,90 €1,58 bez DPH
Kategória: Sušené ovocie

Sušené ovocie je skvelou alternatívou za solené chipsy či arašidy, dokáže nahradiť sladkosti či klasickú, komerčnú „čokoládu“. Ovocie usušené na slniečku sa len tak rýchlo nepokazí, vydrží a zaženie chuť na sladké. To už vedeli starí Egypťania a neskôr aj Turci a národy žijúce na Kaukaze. Sušené ovocie si dopriavali často a s chuťou.

Plody Jujube obsahujú značné množstvo antioxidačných flavonoidov. Jujube sa v tradičnej čínskej medicíne využíva už viac ako 4000 rokov.

Jujube obsahuje najvyššiu koncentráciu cyklického guanosin monofosfátu, jujube obsahuje veľké koncentrácie niacinu, riboflavinu, thiaminu a dve formy vitamínu A, jujube obsahuje 50x viac vitamínu C ako jablká a 20x viac ako citrusové plody, ďalej obsahuje minerály, vápnik, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, draslík, sodík, a zinok. Ďalej obsahuje aj veľa fenolov a deväť bioflavonoidov, ktoré podporujú funkciu cievneho a bunkového systému. Jujube obsahuje 18 z 24 aminokyselín, ktoré ľudia potrebujú k životu, ďalej obsahuje celou radu organických kyselín, najvýznamnejšia je kyselina betulinicová.

 1. Má schopnosť detoxikovať telo
 2. Zjednodušuje spánok
 3. Uľahčuje bolestiam v krku
 4. Vyživuje krv
 5. Podporuje funkciu pečene a sleziny
 6. Ukludňuje myseľ
 7. Zmierňuje nervozitu
 8. Pomáha prekonávať únavu a slabosť
 9. Pomáha pri rekonvalescencii po chorobách
 10. Ukludňuje žalúdok
 11. Dodáva energiu
 12. Zlepšuje metabolizmus
 13. Podporuje kardiovaskulárnu činnosť organizmu
 14. Posilňuje cievy
 15. Zvyšuje sexuálne libido
 16. Ničí parazity v črevnom trakte
 17. Posilňuje imunitný systém
 18. Napomáha chudnutiu
 19. Zmierňuje zápal priedušiek
 20. Znižuje horúčky
 21. Pôsobí ako diuretikum

Sušené jujube obsahuje oba základní druhy cukru, aminokyseliny, železo, vápnik, fosfor, horčík, draslík, alkaloidy, flavonoidy a tiež kyselinu jablčnú, vinnú, vitamín C, P, B2 a karotén. Okrem toho obsahuje celé spektrum vitamínov vo vysokých hodnotách C380 ~ 600 mg na 100 gramov. Toto množstvo prekonáva o viac ako 70 až 80 percent obsah vitamínov v bežnom ovocí. Preto je v mnohých zemiach nazývaný "prírodná vitamínová pilulky".