Neohodnotené

Hrozienka jumbo, veľké, golden - 500g

Skladom
Kód: 00223
Značka: Helpful
€4,60 €3,83 bez DPH
Kategória: Sušené ovocie
Hrozienka jumbo, veľké, golden - 500g
Tip

Hrozienka JUMBO GOLDEN alebo zlaté sú so špeciálnej odrody bieleho hrozna,obsahujú viac prírodného cukru ako obyčajné hrozienka a nemajú zrnká.

Hrozno efektívne čistí tráviacu sústavu, pôsobí ako mierne preháňadlo a keďže je sladké je ideálnou náhradou sladkostí. Pokiaľ deti žiadajú o niečo sladkého na zub, hrozienka sú lepšou alternatívou ako cukríky a dodáte im aj veľké množstvo vitamínov.Obsahujú približne 60% cukru, z toho polovicu tvorí glukóza a polovicu fruktóza. Tiež obsahujú veľké množstvo antioxidantov a v tomto ohľade sa dajú porovnať so sušenými slivkami a marhuľami.Nedávno sa zistilo, že v hrozienkach sa nachádzajú látky, ktoré sa podieľajú na ničení škodlivých baktérií. Tieto látky brzdia množstvo streptokokov, ktoré stoja v pozadí vzniku zubného kazu.

Vláknina ktorú hrozno obsahuje zabezpečuje dobré vyprázdňovanie (mierne preháňadlo) a zlepšuje peristaltiku čriev – treba ho jesť pri problémoch s trávením

  • Prevencia pred rakovinou hrubého čreva, kardiovaskulárnymi ochoreniami
  • Prečisťuje močové cesty a obličky – obličkové kamene
  • Postupne sa hroznový cukor uvoľňuje do krvi – proti únave
  • Vitamíny posilňujú imunitný systém
  • Hrozno má omladzujúce účinky, napína pokožku, vypĺňa vrásky

Odporúčam aj na bolavé kĺby a reumu - hlavne macerované v gine alebo slivovic(Zaliať cca 200g hrozienok do tmavej nádoby alkoholom-asi 7dcl a nechať macerovať 2 týždne na tmavom mieste,treba sem tam pretrepať)i.Stačí potierať bolavé kĺby alebo urobiť zábal.Hrozienka namočené v alkohole môžete denne pojedať cca 5ks,výborná prevencia a liečba kĺbov ale aj celého zažívacieho traktu,nakoľko ničia baktérie.

Podľa istej štúdie červená hroznová šťava chráni ešte lepšie pred voľnými radikálmi ako multivitamínová šťava.

Šupky hrozna sú vynikajúce na zlepšenie trávenia, zároveň je hrozno zdravé aj pre srdce a prečistenie organizmu.

Záruka na dodaný tovar: 12 mesiacov. Po otvorení tovar skladujte v uzavretej nádobe, alebo sáčku aby sa zamedzilo prístupu vzduchu.V prípade voľného uloženia dôjde k navlhnutiu suroviny.

Krajina pôvodu: Chile