Datle sušené bez kôstky - 500g

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€2,40
€2 bez DPH
   
Kód tovaru 00225
Značka Helpful
Kategória Sušené ovocie
 

Výborné sladučké Datle bez kôstky pre rozmanité využitie v kuchyni aj pre obyčajné ujedanie počas dňa. Datle sa konzumujú prevažne vysušené, tým sa zlepšuje ich trvanlivosť, čo hojne využívali beduíni a karavány križujúce nehostinnej púšte. V arabských krajinách sú datle súčasťou každodennej kuchyne, podávajú sa spravidla zlisované do bochníka tzv. adšu alebo sa pečú na masle.

Obsahujú veľa zinku. Je to prvok, ktorý nielen že posilňuje imunitný systém, ale prebúdza a drží bdelý celý organizmus. Čerstvé i sušené datle sú veľmi výživné.Sto gramov sušených datli obsahuje 277 kilokalórií.
Čerstvé datle sú výborným zdrojom vitamínu C - 100 gramov zabezpečí telu takmer jednu tretinu odporúčanej dennej dávky. Datle obsahujú tiež rozpustnú vlákninu a pôsobia ako mierne preháňadlo, ktoré nedráždi žalúdok ani črevá. Sušené datle sú bohatšie na draslík a predstavujú koncentrovanejší zdroj niacínu, medi, železa a horčíka ako datle čerstvé. Stogramova porcia sušených datlí zabezpečí asi osminu odporúčanej dennej dávky týchto prvkov.

Datle sa zvyknú označovať aj ako ovocie študentov, lebo duševne pracujúci sa s nimi dopracujú k potrebnej koncentrácii. K plusom patrí aj fakt, že spomínané exotické ovocie nie je kyselinotvorné. Datle majú o 25% viac draslíka ako banány, sú bez tuku a cholesterolu. Sú bohatým zdrojom železa, vápnika, mangánu, medi, horčíka a fosforu, bielkovín, vlákniny a vitamínov A, B, C a D. Datle bez kôstky najlepšie chutia samotné ako sladká pochúťka alebo rozmixované s orieškami či v rastlinných mliekach ako sladidlo.

Bez pridaného cukru a konzervačných látok.

Krajina pôvodu: Irán

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.