Neohodnotené

Havajská Spirulina Pacifica® - 625 tabliet (250g)

Havajská Spirulina Pacifica® pochádza z čistého pobrežia Kona na Havaji a je považovaná za najlepšiu na svete.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 00190
Značka: Ivarsson's
€39,90
Kategória: Spirulina
Položka bola vypredaná…

Havajská spirulina – zelené zlato!

Havajská Spirulina Pacifica® pochádza z čistého pobrežia Kona na Havaji a je považovaná za najlepšiu na svete. Dnes je spirulina považovaná za jednu z nutrične najbohatších potravín na svete. Spirulina Pacifica® je modro - zelená riasa najvyššej kvality, pretože rastie pod lúčmi silného tropického slnka.

Verí sa, že spirulina bola základným kameňom potravy Aztékov. Je to unikátna riasa s veľkým množstvom živín a farbív, ktorá rastie v semibrakických vodách (zóna, kde sa miešajú slaná a sladká voda).

Sladkovodná riasa Spirulina je veľmi bohatý prírodný zdrojov živín. Obsahuje všetky eseciálne aminokyseliny, fotopigmenty chlorofyl a fykocyanin, karotenoidy (beta karotén), mastné nenasýtené kyseliny, minerály (železo), vitamíny (vitamín B12) a enzýmy.

Základné účinky:
-detoxikácia organizmu
-antioxidant
-podpora krvotvorby
-posilnenie imunitného systému

Spirulina pomáha odstrániť chronickú zácpu a plynatosť, podporuje tvrobu probiotických kultúr, ako sú lactobacillus a bifidobaktérie. Čistí tráviace ústrojenstvo a obnovuje zdravú črevnú mikroflóru. Je bohatým zdrojom chlorofylu, ktorý má výrazné detoxikačné vlastnosti. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeň a čistí krv. Pôsobí ako silný antioxidant - obsahuje významné množstvo beta karoténu.

Spirulina ako jeden z mála rastlinných zdrojov obsahuje vitamín B12. Chlorofyl, fykocyanín, železo, vitamín B12 a kyselina listová obsiahnuté v Spiruline podporujú zdravú krvotvorbu. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva ku stabilizácii krvného cukru.

Spirulina Pacifica® je nielen vynikajúcim zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín, ale tiež obsahuje komplex kľúčových látok, vrátane vitamínu E, vitamínu B12 vo vegetariánskej forme, železa, vápnika, vitamínov a minerálov, všetkých 9 aminokyselín a chlorofylu. Spirulina je významným zdrojom nenasýtenej kyseliny gama-linoleovej a je bohatá na antioxidanty. Nie je teda divu, že je obľúbená u športovcov, ktorí ju užívajú pri posilňovaní, na zvýšenie výdrže a energie.

Spirulina Pacifica® môže veľkou mierou napomáhať očisťovať a detoxikovať telo, podporovať regeneráciu buniek, zdravý imunitný systém, zvyšovať energiu, znižovať pocit únavy, zabezpečovať zásadité živiny a tým podporovať zdravú hladinu pH v tele a poskytovať živiny obsiahnuté v listovej zelenine.

Vedecké štúdie (UC Davis) ukázali, že Spirulina Pacifica® môže mať najväčší potenciál v zvyšovaní imunity zo všetkých doteraz skúmaných potravín. Po 2 týždňoch užívania došlo k 10-násobnému nárastu hladiny gama interferónov a interleukínov, ktoré sú kľúčové v boji ľudského tela s mnohými patogénmi.

Aby tieto vysoko kvalitné látky v našej  havajskej Spiruline Pacifica® zachovali, je sušené pri teplote pod 35° Celzia s vylúčením kyslíka. Tento patentovaný postup sušenia (Ocean-Thrill) je unikátny a zaručuje naším zákazníkom najvyššiu kvalitu. Spirulina Pacifica® vysušená v takomto prostredí, ktoré zachováva vysokú nutričnú a enzýmovú koncentráciu a bráni oxidačnému poškodeniu. Balenie s kyslíkovou bariérou a lisovanie tabliet za studena priamo na farme ochraňuje špičkový nutričný profil Spiruliny Pacifica® a zachováva jej čerstvú chuť.

Táto Spirulina Pacifica®  sa pestuje na slnečnom pobreží Kona na Havaji v nádržiach na lávových poliach bez chemických syntetických hnojív, prirodzene bez herbicídov a pesticídov. Ako živná pôda slúži čerstvá sladká voda a na minerálne živiny bohatá morská voda zo 600 m hĺbky v ktorej sú rozpustené výlučne prírodné živiny. Tieto nádrže sa nachádzajú v BIO bezpečnej zóne. Zariadenia na pestovanie pravidelne prechádzajú inšpekciami tretích strán, ktoré kontrolujú proces spracovania, používanie pesticídov a hnojív a vykonávajú ďalšie kontroly kvality produkcie. V Spiruline Pacifica® nie sú prítomné žiadne pesticídy alebo herbicídy.

Ako užívať: doporučená denná dávka je 6 tabliet t.j. 3,2g. Dennú dávku doporučujeme rozdeliť na 2 x 3 tabletky. Najlepšie 30 min. pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny  200 ml (čistej vody).

Neobsahuje: Lepok, cholesterol, Laktózu/mlieko, orechy, semená, vajcia, sóju

.                                                   na 100 g na 3,2 g
Kalórie                                     1399 kJ / 333 kcal                  42 kJ / 10 kcal
Bielkoviny                                           60 g                                     2,1 g
Uhľohydráty                                        19 g                                       1 g
- z toho cukor                                     0,1 g                                  ca. 0 g
Tuky                                                  5,8 g                                    0,2 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny       2,6 g                                    0,1 g
Soľ                                                    3,0 g                                    0,1 g

Betakarotén                                       203 mg                                 6,5 mg*
Vitamín K                                           2,0 mg                                  43 µg**
Železo                                               200 mg                                 5,3 mg***
Celkovo Karoténoidy                           450 mg                               14,4 mg
Chlórofyl                                            767 mg                                24,5 mg
C-Fykocyanín (C, Allo)                      8000 mg                                 256 mg
Superoxid-Dismutase (SOD)            66000 jednotiek                   2112 jednotiek

* 108 % odporúčanej dennej dávky
** 57 % odporúčanej dennej dávky
*** 38 % odporúčanej dennej dávky

Ukladejte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!