Neohodnotené

Havajská Spirulina Pacifica® - 1250 tabliet (500g)

Skladom
Kód: 00191
Značka: Ivarsson's
€74,90 €62,42 bez DPH
Kategória: Spirulina
Hawaiian Spirulina 500g. W320
Tip

Havajská spirulina – zelené zlato!

Havajská Spirulina Pacifica® pochádza z čistého pobrežia Kona na Havaji a je považovaná za najlepšiu na svete. Dnes je spirulina považovaná za jednu z nutrične najbohatších potravín na svete. Spirulina Pacifica® je modro - zelená riasa najvyššej kvality, pretože rastie pod lúčmi silného tropického slnka.

Verí sa, že spirulina bola základným kameňom potravy Aztékov. Je to unikátna riasa s veľkým množstvom živín a farbív, ktorá rastie v semibrakických vodách (zóna, kde sa miešajú slaná a sladká voda).

Sladkovodná riasa Spirulina je veľmi bohatý prírodný zdrojov živín. Obsahuje všetky eseciálne aminokyseliny, fotopigmenty chlorofyl a fykocyanin, karotenoidy (beta karotén), mastné nenasýtené kyseliny, minerály (železo), vitamíny (vitamín B12) a enzýmy.

Základné účinky:
-detoxikácia organizmu
-antioxidant
-podpora krvotvorby
-posilnenie imunitného systému

Spirulina pomáha odstrániť chronickú zácpu a plynatosť, podporuje tvrobu probiotických kultúr, ako sú lactobacillus a bifidobaktérie. Čistí tráviace ústrojenstvo a obnovuje zdravú črevnú mikroflóru. Je bohatým zdrojom chlorofylu, ktorý má výrazné detoxikačné vlastnosti. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeň a čistí krv. Pôsobí ako silný antioxidant - obsahuje významné množstvo beta karoténu.

Spirulina ako jeden z mála rastlinných zdrojov obsahuje vitamín B12. Chlorofyl, fykocyanín, železo, vitamín B12 a kyselina listová obsiahnuté v Spiruline podporujú zdravú krvotvorbu. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva ku stabilizácii krvného cukru.

Spirulina Pacifica® je nielen vynikajúcim zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín, ale tiež obsahuje komplex kľúčových látok, vrátane vitamínu E, vitamínu B12 vo vegetariánskej forme, železa, vápnika, vitamínov a minerálov, všetkých 9 aminokyselín a chlorofylu. Spirulina je významným zdrojom nenasýtenej kyseliny gama-linoleovej a je bohatá na antioxidanty. Nie je teda divu, že je obľúbená u športovcov, ktorí ju užívajú pri posilňovaní, na zvýšenie výdrže a energie.

Spirulina Pacifica® môže veľkou mierou napomáhať očisťovať a detoxikovať telo, podporovať regeneráciu buniek, zdravý imunitný systém, zvyšovať energiu, znižovať pocit únavy, zabezpečovať zásadité živiny a tým podporovať zdravú hladinu pH v tele a poskytovať živiny obsiahnuté v listovej zelenine.

Vedecké štúdie (UC Davis) ukázali, že Spirulina Pacifica® môže mať najväčší potenciál v zvyšovaní imunity zo všetkých doteraz skúmaných potravín. Po 2 týždňoch užívania došlo k 10-násobnému nárastu hladiny gama interferónov a interleukínov, ktoré sú kľúčové v boji ľudského tela s mnohými patogénmi.

Aby tieto vysoko kvalitné látky v našej  havajskej Spiruline Pacifica® zachovali, je sušené pri teplote pod 35° Celzia s vylúčením kyslíka. Tento patentovaný postup sušenia (Ocean-Thrill) je unikátny a zaručuje naším zákazníkom najvyššiu kvalitu. Spirulina Pacifica® vysušená v takomto prostredí, ktoré zachováva vysokú nutričnú a enzýmovú koncentráciu a bráni oxidačnému poškodeniu. Balenie s kyslíkovou bariérou a lisovanie tabliet za studena priamo na farme ochraňuje špičkový nutričný profil Spiruliny Pacifica® a zachováva jej čerstvú chuť.

Táto Spirulina Pacifica®  sa pestuje na slnečnom pobreží Kona na Havaji v nádržiach na lávových poliach bez chemických syntetických hnojív, prirodzene bez herbicídov a pesticídov. Ako živná pôda slúži čerstvá sladká voda a na minerálne živiny bohatá morská voda zo 600 m hĺbky v ktorej sú rozpustené výlučne prírodné živiny. Tieto nádrže sa nachádzajú v BIO bezpečnej zóne. Zariadenia na pestovanie pravidelne prechádzajú inšpekciami tretích strán, ktoré kontrolujú proces spracovania, používanie pesticídov a hnojív a vykonávajú ďalšie kontroly kvality produkcie. V Spiruline Pacifica® nie sú prítomné žiadne pesticídy alebo herbicídy.

Ako užívať: doporučená denná dávka je 6 tabliet t.j. 3,2g. Dennú dávku doporučujeme rozdeliť na 2 x 3 tabletky. Najlepšie 30 min. pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny  200 ml (čistej vody).

Neobsahuje: Lepok, cholesterol, Laktózu/mlieko, orechy, semená, vajcia, sóju

.                                                   na 100 g na 3,2 g
Kalórie                                       1399 kJ / 333 kcal                  42 kJ / 10 kcal
Bielkoviny                                           67 g                                     2,1 g
Uhľohydráty                                         19 g                                       1 g
- z toho cukor                                     0,1 g                                  ca. 0 g
Tuky                                                  6,0 g                                    0,2 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny       2,6 g                                    0,1 g
Soľ                                                    3,0 g                                    0,1 g

Betakarotén                                       203 mg                                 6,5 mg*
Vitamín K                                           2,0 mg                                  43 µg**
Železo                                               200 mg                                 5,3 mg***
Celkovo Karoténoidy                           450 mg                               14,4 mg
Chlórofyl                                            767 mg                                24,5 mg
C-Fykocyanín (C, Allo)                      8000 mg                                 256 mg
Superoxid-Dismutase (SOD)            66000 jednotiek                   2112 jednotiek

* 108 % odporúčanej dennej dávky
** 57 % odporúčanej dennej dávky
*** 38 % odporúčanej dennej dávky

Ukladejte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie