Neohodnotené

Guarana BIO prášok - 100g

Dodáva energiu postupne počas celého dňa

Skladom
Kód: 00790
Značka: Regenbogenkreis
€14,90 €12,42 bez DPH
Kategória: Regenerácia

Semena guarany (Paullinia cupana) obsahujú mnoho tanínu, niekoľko druhov bielkovín a škrob. Avšak látka, ktorá činí guaranu tak zaujímavou, sa nazýva guaranin. Guaranin je v podstate takmer zhodný s kofeínom, ktorý má v súčasnej dobe medzi ľuďmi pomerne zlú reputáciu. Káva ale nie je zlá kvôli kofeínu, ale kvôli mnohým iným nebezpečným látkam, ktoré sa v nej objavia behom procesu praženia a ďalšej výroby konečného výrobku. Guaranin sa naopak objavuje v guarane celkom prirodzene, takže prinášajú ľudskému telu mnoho priaznivých účinkov.

Guarana pomáha pri detoxikácii organizmu, čistí krv, odstraňuje voľné radikály, vzpružuje, dodáva energiu, zmierňuje pocit únavy a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Používa sa aj ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah v celej Južnej Amerike.

  • pomalšie uvoľňovanie do krvného obehu ako kofeín, čo prináša dlhodobejší a stabilnejší účinok: povzbudzuje  psychickú i fyzickú výdrž. Účinky Guarany sú uvoľňované pozvoľna počas 6 až 8 hodín, nejedná sa len o chvíľkové účinky ako je tomu u šálky kávy a energetickom nápoji
  • obsahuje bielkoviny: prispievajú k zdraviu kostí i pocitu sýtosti, pomoc pri raste a vývoji tela
  • vysoký podiel tanínu: antioxidačné účinky chrániace bunky v tele
  • obsahuje škrob: pomáha funkcii ľudského metabolizmu a črevnej aktivity
  • pôsobí ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah

Doporučené dávkovanie: 1 g (1/3 čajové lyžičky) prášku maximálne 1x denne s ovocnými, alebo zeleninovými šťavami, vodou, smoothie. Jej účinky sa rovnajú dvom šálkam kávy. Neprekračujte maximálnu doporučenú dávku, t.j. 2 g denne!

Zloženie: 100% guarana prášok RAW

Nutričné hodnoty v 100 g

 

Energetická hodnota

1640 kJ/386 kcal

Tuky

1,4 g

Bielkoviny

13.3g

Vláknina

16.0g

Cukry

62.1g

Upozornenie: Veľa guaraninu (rovnako ako kofeínu) môže mať určité vedľajšie účinky, ako sú žalúdočné problémy, bolesť hlavy, nespavosť, nervozita, rozochvenosť a rýchle búšenie srdca. Aby sme sa vyhli týmto nežiaducim vedľajším účinkom, nemali by sme prekračovať jednorázovú dávku 1 gramu. Už táto dávka poskytne dostatočnú vzpruhu energie, duševného sústredenia a jemného vzrušenia, ktoré obvykle trvá v rozmedzí 2-4 hodín.

Navzdory všetkým výhodám, ktoré guarana prináša, musíme pamätať, že príroda do svojho plánu nezahrnula preháňanie. Pokiaľ nahradzujeme spánok a regeneráciu tela i duše guaranou, môžeme sa ľahko dostať do začarovaného kruhu a stáť sa na nej závislými. Preto by sme mali pridávať guaranu do rôznych smoothie a iných prírodných produktov naozaj len vtedy, keď na seba v tomto bláznivom svete nemáme čas.

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Není náhradou pestrej stravy. Nie je určený deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!