Neohodnotené

Guarana BIO prášok - 100g

Dodáva energiu postupne počas celého dňa

Skladom
Kód: 00790
Značka: Regenbogenkreis
€14,90 €12,42 bez DPH
Kategória: Regenerácia

Semena guarany (Paullinia cupana) obsahujú mnoho tanínu, niekoľko druhov bielkovín a škrob. Avšak látka, ktorá činí guaranu tak zaujímavou, sa nazýva guaranin. Guaranin je v podstate takmer zhodný s kofeínom, ktorý má v súčasnej dobe medzi ľuďmi pomerne zlú reputáciu. Káva ale nie je zlá kvôli kofeínu, ale kvôli mnohým iným nebezpečným látkam, ktoré sa v nej objavia behom procesu praženia a ďalšej výroby konečného výrobku. Guaranin sa naopak objavuje v guarane celkom prirodzene, takže prinášajú ľudskému telu mnoho priaznivých účinkov.

Guarana pomáha pri detoxikácii organizmu, čistí krv, odstraňuje voľné radikály, vzpružuje, dodáva energiu, zmierňuje pocit únavy a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Používa sa aj ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah v celej Južnej Amerike.

  • pomalšie uvoľňovanie do krvného obehu ako kofeín, čo prináša dlhodobejší a stabilnejší účinok: povzbudzuje  psychickú i fyzickú výdrž. Účinky Guarany sú uvoľňované pozvoľna počas 6 až 8 hodín, nejedná sa len o chvíľkové účinky ako je tomu u šálky kávy a energetickom nápoji
  • obsahuje bielkoviny: prispievajú k zdraviu kostí i pocitu sýtosti, pomoc pri raste a vývoji tela
  • vysoký podiel tanínu: antioxidačné účinky chrániace bunky v tele
  • obsahuje škrob: pomáha funkcii ľudského metabolizmu a črevnej aktivity
  • pôsobí ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah

Doporučené dávkovanie: 1 g (1/3 čajové lyžičky) prášku maximálne 1x denne s ovocnými, alebo zeleninovými šťavami, vodou, smoothie. Jej účinky sa rovnajú dvom šálkam kávy. Neprekračujte maximálnu doporučenú dávku, t.j. 2 g denne!

Zloženie: 100% guarana prášok RAW

Nutričné hodnoty v 100 g

 

Energetická hodnota

1640 kJ/386 kcal

Tuky

1,4 g

Bielkoviny

13.3g

Vláknina

16.0g

Cukry

62.1g

Upozornenie: Veľa guaraninu (rovnako ako kofeínu) môže mať určité vedľajšie účinky, ako sú žalúdočné problémy, bolesť hlavy, nespavosť, nervozita, rozochvenosť a rýchle búšenie srdca. Aby sme sa vyhli týmto nežiaducim vedľajším účinkom, nemali by sme prekračovať jednorázovú dávku 1 gramu. Už táto dávka poskytne dostatočnú vzpruhu energie, duševného sústredenia a jemného vzrušenia, ktoré obvykle trvá v rozmedzí 2-4 hodín.

Navzdory všetkým výhodám, ktoré guarana prináša, musíme pamätať, že príroda do svojho plánu nezahrnula preháňanie. Pokiaľ nahradzujeme spánok a regeneráciu tela i duše guaranou, môžeme sa ľahko dostať do začarovaného kruhu a stáť sa na nej závislými. Preto by sme mali pridávať guaranu do rôznych smoothie a iných prírodných produktov naozaj len vtedy, keď na seba v tomto bláznivom svete nemáme čas.

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Není náhradou pestrej stravy. Nie je určený deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie