Recepty

ada

S veľkým potešením Vám oznamujeme, že do tejto našej rubriky budeme pridávať recepty od vynikajúcej kuchárky a našej vernej zákaznícky, finalistky relácie Masterchef Adriany Ihringovej

Máte sa na čo tešiť...  ;) 

 

 

 

 

Pečené kačacie prsia s baby špenátom a fialové opečené zemiaky na šalotke


hotovoRecept pripravila: Adriana Ihringová, vynikajúca kuchárka, naša verná zákazníčka a finalistka relácie Masterchef

Tak a máme tu čas kačacích a husacích hodov. Tento krát Vám ponúkneme trochu netradičný recept – recept, kde hrajú veľkú úlohu fialové zemiaky. V prvom rade by som chcela poukázať na výživovú hodnotu fialových zemiakov. Sú zdravšie ako tie, ktoré konzumujeme bežne. Obsahujú dva až trikrát viac antioxidantov ako u klasických odrôd. Fialová farba je daná vyšším obsahom antokyánov, ktoré pôsobia protizápalovo a antibakteriálne. Neutralizujú voľné radikály a znižujú riziko srdcových ochorení.

Himalájska soľ je pravá prírodná nerafinovaná soľ. Obsahuje 84 druhov minerálov a stopových prvkov, ktoré podporujú zdravšie fungovanie vášho organizmu. Z obdobnej skladby prvkov sa skladá aj naše telo  a preto je vhodnejším doplnkom ako bežná kuchynská soľ pozostávajúca prevažne z chloridu sodného.

Zeleninové mafiny

mafiny1Recept pripravila: Adriana Ihringová, vynikajúca kuchárka, naša verná zákazníčka a finalistka relácie Masterchef

Nie vždy diétne jedlo chutí mdlo. Ja som v nedávnom čase držala diétu a bola som nútená vymýšľať nové a iné chute, lebo nie vždy sa dajú jesť len čerstvé rôznorodé šaláty. Jeden z receptov, ktorý som si vymyslela vám prezradím. Veľa ľuďom chutil aj napriek tomu, že bol diétny, ale zato veľmi zdravý. Sú to zeleninové mafiny a recept je tu:

Psyllium - Vláknina v potravinách podporuje činnosť čreva. Vďaka nej sa zlepšuje priechodnosť čriev a podporujepravidelné vyprázdňovanie, a tak sa zabraňuje zápche. Podporuje chudnutie cestou zníženej chuti do jedla a lepšou absorpciou, zabraňuje rakovine hrubého čreva, znižuje cholesterol a pomáha pri liečbe chorôb syndrómu dráždivého čreva a zápalu čreva– divertikulitída.

Mrkvový bezlepkový koláč

mrkvovy_kolacRecept pripravila: Adriana Ihringová, vynikajúca kuchárka, naša verná zákazníčka a finalistka relácie Masterchef

Mrkvový koláč – na prvý podhľad, teda aspoň u mňa, trochu divná kombinácia. Kombinácia zeleniny a sladkého v koláči? Po ochutnaní som názor zmenil... ;)

Tak zahoďte predsudky a určite ho vyskúšajte. Je vynikajúci. Ovocie a orechy výrazne určia chuť koláča. Kokosový olej a kokosový cukor už iba doladia tento gurmánsky zážitok. Na svoje si prídu aj ľudia s bezlepkovou diétou - koláč je bezlepkový

Kokosový olej - Panenský kokosový olej Indi coco má najvyššiu možnú prémiovú BIO kvalitu a je vyhotovený z prvého lisovania za studena. Pri takomto spôsobe spracovania sa zachovávajú cenné látky, ktoré kokosový olej obsahuje a zachováva si aj svoju originálnu chuť.

Zdravý slivkový koláč (na 1 veľký plech)

slivkovy_kolac

 Recept pripravila: Adriana Ihringová, vynikajúca kuchárka, naša verná  zákazníčka a finalistka relácie Masterchef

 Tento vynikajúci slivkový koláč Vás určite dostane. Jedná sa vlastne o takú  našu slovenskú "klasiku", ktorá je obohatená o mandle a kokosový cukor.   

 Mandle sa právom nazývajú kráľovnou orechov, pretože obsahujú najvyšší  podiel cenných živín spomedzi všetkých orechov.

 Kokosový cukor je najlepším prírodným sladidlom. Má nízky glykemický index a  je vysoko výživný.

 

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.