Neohodnotené

Raňajková zmes ISWARI : mladý jačmeň + banán BIO / RAW - 800g

Skladom
Kód: 00098
Značka: Iswari
€16,90 €14,08 bez DPH

BIO / RAW raňajkové zmesi ISWARI sú unikátne tým, že sú tzv. živou stravou (RAW) – jednotlivé ingrediencie neboli nikdy spracované pri vyššej teplote ako  42°C. Zachovávajú si tak plnohodnotné nutričné zloženie také, ako majú pôvodné plodiny. Okrem toho obsahujú Superpotraviny (Superfoods), čo sú potraviny s mimoriadnymi nutričnými kvalitami. Zmesi od ISWARI sú mierne dosladené kokosovým cukrom. Je to chuťovo veľmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádychom a nízkym glykemickým indexom (GI = 35), obsahujúce vysoké množstvo minerálov.

Zmes obsahuje vysoký podiel pomaly stráviteľných sacharidov a dodá tak energiu na veľmi dlhú dobu bez toho, aby nadmerne zaťažovala telo nezdravými cukrami (glykemický index cca 40). Tak zmesi prinášajú dlhodobejší pocit nasýtenia. Vďaka jedinečnej receptúre je zmes nielen zdravá, ale aj veľmi chutná.

POUŽITIE: 4 veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 42°C) rastlinným či bežným mliekom, alebo vodou. Zamiešajte a čakajte cca. 2 min. Môžete pridať plátky čerstvého ovocia (banán, jahody, jablko, a pod.). Podľa chuti môžete dosladiť sirupom z agáve či kokosovým cukrom. Zmes sa dá dosýpať do inej, napr. cereálnej kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu, pridať do jogurtu, apod.


ZLOŽENIE RAŇAJKOVEJ ZMESI MLADÝ JAČMEŇ + BANÁN

BIO pohánková krupica, BIO banánový prášok (18%), BIO bezlepkový ovos naklíčený – vločky, BIO mandľová múka, BIO naklíčená pohanka (10%), BIO kokosový cukor, BIO mladý jačmeň (2%).

Bližší popis jednotlivých ingrediencií:

Pohánková krupica

Obsahuje vysoké množstvo pomaly vstrebatelných sacharidov a tiež bielkoviny s komplexnejším zložením ako obilniny. Prirodzene obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Pohánka je bohatá na vitamíny skupiny B a minerály (draslík, horčík, fosfor, železo, vápnik, atď.).

Vločky z bezlepkového a naklíčeného ovsa

Ovsené vločky sú bohaté na pomaly metabolizované sacharidy a sú prirodzeným zdrojom minerálov a vitamínov. Ovos v zmesiach ISWARI je bezlepkový a naklíčený!

Mandľová múka

Jemné rozomleté mandle. Znižujú kyslosť organizmu, obsahujú veľa minerálov a mononenasýtených tukov. Obsahuje antioxidanty, bielkoviny, vlákninu, minerály (vápnik, horčík, draslík, zinok, atď.), vitamín E, vitamíny skupiny B (biotín, riboflavín, niacín), kyselinu listovú.

Banán

Banán obsahuje veľa minerálov (hlavne horčík). Okrem toho sa jedná o ľahko stráviteľné ovocie, ktoré nám dodáva energiu vďaka vysokému obsahu cukru. V neposlednom rade dodáva zmesi príjemnú chuť

Mladý jačmeň

Mladý jačmeň patrí medzi najobľúbenejšie zelené potraviny kvôli obsahu minerálov, vitamínov a ďalších živín. Jedná sa o rozomleté mladé výhonky nabité energiou prírody. Neobsahuje lepok!

Naklíčená pohánka

Naklíčená nelúpaná pohánka je stráviteľnejšia, pretože klíčením sa aktivujú enzýmy a štiepia organické látky. Výborne chutí a chrumká.