Neohodnotené

Raňajková zmes: chia + kakaové bôby BIO / RAW - 800g

Momentálne nedostupné
Kód: 00305
Značka: Iswari
€15,90 €13,25 bez DPH

BIO / RAW raňajkové zmesi ISWARI sú unikátne tým, že sú tzv. živou stravou (RAW) – jednotlivé ingrediencie neboli nikdy spracované pri vyššej teplote ako  42°C. Zachovávajú si tak plnohodnotné nutričné zloženie také, ako majú pôvodné plodiny. Okrem toho obsahujú Superpotraviny (Superfoods), čo sú potraviny s mimoriadnymi nutričnými kvalitami. Zmesi od ISWARI sú mierne dosladené kokosovým cukrom. Je to chuťovo veľmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádychom a nízkym glykemickým indexom (GI = 35), obsahujúce vysoké množstvo minerálov.

Zmes obsahuje vysoký podiel pomaly stráviteľných sacharidov a dodá tak energiu na veľmi dlhú dobu bez toho, aby nadmerne zaťažovala telo nezdravými cukrami (glykemický index cca 40). Tak zmesi prinášajú dlhodobejší pocit nasýtenia. Vďaka jedinečnej receptúre je zmes nielen zdravá, ale aj veľmi chutná.

POUŽITIE: 4 veľké polievkové lyžice zalejte teplým (do 42°C) rastlinným či bežným mliekom, alebo vodou. Zamiešajte a čakajte cca. 2 min. Môžete pridať plátky čerstvého ovocia (banán, jahody, jablko, a pod.). Podľa chuti môžete dosladiť sirupom z agáve či kokosovým cukrom. Zmes sa dá dosýpať do inej, napr. cereálnej kaše a zvýšiť tak jej nutričnú hodnotu, pridať do jogurtu, apod.

ZLOŽENIE RAŇAJKOVEJ ZMESI CHIA SEMIENKA + NEPRAŽENÉ KAKAO

BIO Pohánková krupica obsahuje vysoké množstvo pomaly vstrebateľných sacharidov a ďalej bielkoviny s komplexnejším zložením ako obiloviny. Prirodzene obsahuje radu minerálov a vitamínov.

BIO Lucuma je ovocie z Peruánskych Ánd. Má lahodnou krémovú chuť s jemnou príchuťou vanilky. Je bohatá na pomaly vstrebateľné sacharidy, prirodzene obsahuje železo.

BIO Chia semiačka prirodzene obsahujú nenasýtené mastné kyseliny rady omega 3 a minerály (vápnik, zinok, meď, fosfor).

BIO Naklíčená nelúpaná pohánka je stráviteľnejšia, pretože pri klíčení sa aktivujú enzýmy a štiepia organické látky. Navyše naklíčená pohánka výborne chutí a chrumká.

BIO Nepražené kakaové bôby sú extrémne nutrične bohaté, obsahujú okrem iného enzýmy dobrej nálady (napr. anandamidy), minerály (horčík, železo, vápnik, meď, mangán).

Zloženie:

pohánková krupica*, lucuma*, kokosový cukor*, chia semiačka* (10%), hrozienka Sultánky*, naklíčená pohánka*, drvené kakaové bôby nepražené* (5%).
*= Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.