Neohodnotené

Soľ himalájská čierna jemná - 250g

Skladom (2 ks)
Kód: 01193
€1,50
Kategória: Potraviny
c
Akcia

Čierna soľ je zvláštny druh nerafinovanej vulkanickej soli s výraznou chuťou po vajíčkach. V skutočnosti je červenkasto-šedá vďaka vysokému obsahu železa a iných minerálov.

Dodávateľ:  Wolfberry s.r.o. Brno

Krajina pôvodu: Pakistan

Wolfberry Himalájska soľ čierna Kala Namak - špeciálny druh indickej minerálnej soli s výraznou siričitou vôňou

Kala Namak sa síce v slovenčine hovorí čierna soľ, ale čierna zďaleka nie je. Toto exotické dochucovadlo je bohatá zmes minerálov s vysokým obsahom železa a ďalších prvkov, ktoré soli dávajú skôr temne červenú a sivú farbu.

Čierna soľ sa ťaží zo sopečných jazier Pakistanu a Indie a jej chuť a vôňa môže tých, ktorí s ňou prídu prvýkrát do styku odradiť, pretože pripomína uvarené vajcia na tvrdo. Po tepelnej úprave však získava zemitú arómu. Podľa ajurvédskych lekárov je Kala Namak najviac prospešnou formou soli, pretože na rozdiel od obyčajnej soli nezvyšuje obsah sodíka v krvi. Práve preto títo učenci odporúčajú čiernu soľ ľuďom, ktorí majú vysoký tlak, alebo tým, ktorí majú diétu s nízkym množstvom soli. Bez čiernej soli by si miestni obyvatelia nedokázali predstaviť prípravu takých lahôdok ako je chaats, čatní, alebo raitas. A slávne korenie Čát Masala? Tak vedzte, že to by bez Kala Namak vôbec nebolo. Indovia si túto soľ dávajú aj na ovocie, takže môžete vyskúšať v našich podmienkach málinko osoliť napríklad banán, alebo jablko a budete príjemne prekvapení zaujímavou chuťou.

Chemické rozbory ukázali, že Kala Namak obsahuje širokú škálu minerálnych látok a stopových prvkov. Najviac prevládajú chlorid sodný, chlorid horečnatý, síran sodný, chlorid vápenatý a železo.

Wolfberry himalájska soľ čierna v bodoch:

  • soľ bohatá na minerály a vitamíny
  • časť mnohých alternatívnych prístupov k medicíne
  • nenahraditeľný pomocník v kuchyni