Neohodnotené

Slnečnicové semienka lúpané BIO - 500g

Skladom
Kód: 00251
Značka: Wolfberry
€2,50 €2,08 bez DPH

Slnečnicové semienka patria k potravinám s najširšou škálou obsiahnutých látok. Sú jedným z najbohatších zdrojov vitamínu E, ktorého 100 g semienok obsahuje takmer trojnásobok doporučenej dennej dávky. Okrem toho obsahujú aj nezanedbateľné množstvo horčíku, fosforu, alebo vitamínov rady B.

Slnečnicové semienka obsahujú vitamín E, ktorý sa stará o produkciu červených krviniek, podporuje krvný obeh a znižuje riziko výskytu srdcovo-cievnych ochorení. Slnečnicové semienka sú zásobárňou vitamínov skupiny B (hlavne B1 a B5), ktoré sú zodpovedné za správnu funkciu nervovej sústavy. Nedostatok vitamínu B1 spôsobuje zápalové reakcie organizmu na kĺboch či svaloch, pričom nízka hladina vitamínu B5 zapríčiňuje bolesti hlavy, nevoľnosť či poruchy spánku.

Okrem vitamínov obsahujú obsahujú vysoký podiel vápnika, ale aj ostatné  minerálne látky ako mangán, horčík, selén, meď, fosfor či železo.
V semienkach slnečnice sú aj esenciálne mastné kyseliny, bielkoviny, kyselina linolovú a celý rad antioxidantov.

Účinky:

  • podpora budovania svalovej hmoty;
  • protizápalové a protirakovinové pôsobenie.
  • pozitívny vplyv na pokožku, vlasy a nechty;
  • zníženie rizika výskytu kardiovaskulárnych ochorení (zníženie hladiny cholesterolu v krvi či krvného tlaku);
  • upokojenie nervov (odbúravanie stresu a depresií);

Slnečnicové semienka BIO Wolfberry sú získaná z ekologického poľnohospodárstva a dajú sa rovno konzumovať, alebo použiť do zeleninových či ovocných šalátov, pečiva, alebo do rôznych kaší.