Neohodnotené

Ľanové semienko drvené BIO - 250g

Sú jemným ľudovým prostriedkom proti zápche

Skladom
Kód: 00492
Značka: Rinatura
€2,30 €1,92 bez DPH

Ak si doma meliete ľan pred jeho použitím, jeho trvanlivosť je pomerne nízka (max. 3 týždne v chladničke). Oproti tomu tento priemyselne drvený ľan, spracovaný špeciálnym postupom za studena, pri ktorom nie sú vylúčené tuky a vydrží bez žltnutia cca 9 mesiacov.

Po odbalení ho odporúčame skladovať v chladničke, čím predĺžite jeho životnosť ešte viac.

Ľanové semienka sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, teda „dobré“ tuky, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské telo. Veľmi prospešné sú aj lignanynachádzajúce sa najmä v šupke semena. Pôsobia ako rastlinné estrogény (ide preto o vhodnú potravinu pre ženy v prechode) a zároveň antioxidanty. Už pomletý, alebo drvený ľan spracuje ľudské telo omnoho lepšie a prijme tak viac omega 3 a 6 mastných kyselín a aj nutrične sú hodnotnejšie mleté resp. drvené semienka, ktoré naše telo dokáže dobre spracovať.

Viacero rôznych výskumov naznačuje, že ľanové semianka môžu byť veľmi nápomocné pri liečbe, ako aj prevencii rakoviny. 

Vďaka vysokému obsahu vlákniny a priaznivému vplyvu na tráviaci systém možno tiež ľanové semeno považovať za vhodnú prevenciu proti rakovine hrubého čreva. Je známe svojimi účinkami prizvyšovaní činnosti čriev, zápche, alebo pri zastavení hnačky. Ľanové semená možno jesť aj preventívne, keďže udržujú fit tráviacu sústavu, pomáhajú tak celkovému dobrému stavu tela.

Ľanové semienka namočené vo vode sú jemným ľudovým prostriedkom proti zápche. Denná dávka, ktorá by mala zlepšiť váš stav sú 1-2 polievkové lyžice semena, ktoré niekoľko hodín necháme  namočené vo vlažnej vode. Vznikne tekutina so želatínovou textúrou, ktorú treba počas dňa vypiť, ideálne na viackrát.

Je možné ho použiť veľmi univerzálne do pečenia, varenia, do fašírok, placiek, palaciniek, do vločiek alebo jogurtov. Na doplnenie vlákniny a posilnenie metabolizmu a srdca.