Neohodnotené

Konopné semienka lúpané BIO - 500 g

Skladom
Kód: 00217
Značka: Wolfberry
€9,90 €8,25 bez DPH

BIO Konopné semienka bez vláknitej šupky obsahujú v0 svojom jadre 33 % bielkovín (podľa kanadského výskumu konopné semienka obsahujú najvyššie percento bielkoviny edestinu zo všetkých rastlinných zdrojov). Sú ľahko strávitelné a obsahujú 45 % nenasýtených mastných kyselín. Konopné semienka sú veľmi kvalitným zdrojom esenciálnych mastných kyselín pre ľudský organizmus.

Konopné semienko je zdrojom kompletnej bielkoviny - obsahuje všetky aminokyseliny vrátane všetkých 8 esenciálnych, obsahuje esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálnom pomere 1:3. Konopné semienko má veľmi vysoký obsah obidvoch základných nenasýtených kyselín - kyseliny linolovej (56%) a kyseliny alfa-linolenovej (18%). Tieto omega-3 mastné kyseliny si ľudský organizmus nevie sám vytvárať, musia byť prijímané potravou. Optimálny prísun omega-3 mastných kyselín je dôležitý pre každého človeka, obzvlášť u tehotných a dojčiacich žien, pretože pozitívne ovplyvňuje rozvoj mozgu nenarodeného dieťaťa a novorodencov.

Konopné semienko obsahuje dôležité minerály a vitamíny ako vápnik, železo, horčík a vitamín E. Je skvelým doplnkom vyváženej zdravej stravy, či už ako prísada do šalátov, polievok, pečiva, müsli či ako základ rôznych kaší alebo iných jedál. Chuťovo pripomínajú oriešky a v receptoch nimi môžete nahradiť vlašské alebo píniové orechy.

BIO Konopné semienka vypadajú podobne ako sézamové semienka a majú veľmi príjemnú orieškovú chuť. Dajú sa používať ako základ do pomazaniek, dezertov, nevarených polievok, koktajlov bez mliečneho základu či ich jednoducho nasypať na šalát, alebo ich zobať len tak.

Konzumácia konopných semienok dodáva telu všetky esenciálne aminokyseliny potrebné k udržaniu zdravia, esenciálne mastné kyseliny Omega 3, 6, 9 v pomere dokonale vhodnom pre ľudský organizmus; ďalej mnoho stopových prvkov – napr. jód, chróm, striebro a líthium a zaisťuje prísun materiálu potrebného k vytvoreniu imunitu-tvoriacich gamma globulínov. 

Úžasné liečebné vlastnosti konopného semienka dokazuje už fakt, že konopné semiačko bolo použité k liečeniu nutričných deficitov pacientov s tuberkulózou – ťažkou, výživu blokujúcou chorobou, ktorá zapríčiňuje totálne vyčerpanie tela. (Štúdie výživových deficitov pri tuberkulóze, Československo, 1955)

Nutričné hodnoty v 100g:

energia

2512kJ/600kcal

tuky

48 g

sacharidy

5 g

bielkoviny

31 g

Produkt je tepelne neupravovaný, výživné zložky sú tak zachované.

Konopné semienka sú prirodzene bezlepková potravina a preto je vhodná pre ľudí s celiakiou.
Semienka sú lúpané mechanickým spôsobom za studena. Produkt je tepelne neupravovaný, všetky jeho výživné zložky sú tak zachované.

Doporučené dávkovanie: Jedna polievková lyžíca denne.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!