Chia semienka BIO - 500 g

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€5,90
€4,92 bez DPH
   
Kód tovaru 00218
Značka Wolfberry
Kategória Orechy, oriešky a semienka
 

Chia semienka sú jednou z účinných, funkčných a výživných potravín, známych po celom svete. Semienka Chia sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, sú plné antioxidantov a bielkovín, obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a sú najbohatším známym rastlinným zdrojom esenciálnych mastných kyselín. Chia semienka obsahujú 32 % tuku, z toho je 60 % omega-3 alfa-linoleovej kyseliny.

5 hlavných dôvodov, prečo konzumovať Chia semienka:

 1. Chia semienka sú plnohodnotnou komplexnou potravinou
  Nielenže majú Chia semienka viac omega-3 mastných kyselín ako akékoľvek iné prírodné zdroje, ale sú aj plné antioxidantov, vápnika, bielkovín, vlákniny a mnohých ďalších vitamínov a minerálov.
 2. Chia semienka dodávajú energiu
  Chia vám dodajú dávku energie, ktorá Vás bude sprevádzať niekoľko hodín, podobne ako aztéckym bojovníkom, ktorých jediná lyžica udržala aktívnych a v strehu po celý deň.
 3. Chia semienka zabraňujú prejedaniu
  Vzhľadom k tomu, že Chia semienka absorbujú pomerne veľké množstvo vody a súčasne majú veľa rozpustnej vlákniny, pomáhajú veľmi pozvoľna uvoľňovať energiu z nerafinovaných sacharidov do krvného obehu.
 4. Chia semienka sú ľahko stráviteľné
  Ľudské telo môže tráviť Chia semienka veľmi jednoducho. Semienka pomáhajú aj k tráveniu ďalších potravín tým, že obsahujú veľké množstvo vlákniny (asi 7 g v porcii).
 5. Chia semienka sa jednoducho pripravujú a aj skladujú.
  Chia semienka sa dajú používať do kokteilov, polievok, kaše, krekrov a dezertov. Tak isto sú aj vynikajúcim zahusťovadlom. Nie sú náročné na skladovanie a vydržia v suchu dlhú dobu, bez toho, aby sa pokazili.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.