Neohodnotené

Chia semienka - 500 g

Skladom
Kód: 00859
Značka: Wolfberry
€2,90 €2,42 bez DPH

Chia semienka sú jednou z účinných, funkčných a výživných potravín, známych po celom svete. Semienka Chia sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, sú plné antioxidantov a bielkovín, obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a sú najbohatším známym rastlinným zdrojom esenciálnych mastných kyselín. Chia semienka obsahujú 32 % tuku, z toho je 60 % omega-3 alfa-linoleovej kyseliny.

5 hlavných dôvodov, prečo konzumovať Chia semienka:

 1. Chia semienka sú plnohodnotnou komplexnou potravinou
  Nielenže majú Chia semienka viac omega-3 mastných kyselín ako akékoľvek iné prírodné zdroje, ale sú aj plné antioxidantov, vápnika, bielkovín, vlákniny a mnohých ďalších vitamínov a minerálov.
 2. Chia semienka dodávajú energiu
  Chia vám dodajú dávku energie, ktorá Vás bude sprevádzať niekoľko hodín, podobne ako aztéckym bojovníkom, ktorých jediná lyžica udržala aktívnych a v strehu po celý deň.
 3. Chia semienka zabraňujú prejedaniu
  Vzhľadom k tomu, že Chia semienka absorbujú pomerne veľké množstvo vody a súčasne majú veľa rozpustnej vlákniny, pomáhajú veľmi pozvoľna uvoľňovať energiu z nerafinovaných sacharidov do krvného obehu.
 4. Chia semienka sú ľahko stráviteľné
  Ľudské telo môže tráviť Chia semienka veľmi jednoducho. Semienka pomáhajú aj k tráveniu ďalších potravín tým, že obsahujú veľké množstvo vlákniny (asi 7 g v porcii).
 5. Chia semienka sa jednoducho pripravujú a aj skladujú.
  Chia semienka sa dajú používať do kokteilov, polievok, kaše, krekrov a dezertov. Tak isto sú aj vynikajúcim zahusťovadlom. Nie sú náročné na skladovanie a vydržia v suchu dlhú dobu, bez toho, aby sa pokazili.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!