Novinka
 

Mladý zelený jačmeň BIO prášok 125g

Neohodnotené
 

Vyrobené z listov mladého jačmeňa rastúceho v rakúsku

Dostupnosť Skladom
€7,90
€6,58 bez DPH
   
Kód tovaru 01517
Výrobca Feinstoff
Kategória NOVINKY
 

Prášok z jačmennej trávy je bohatým zdrojom chlorofylu. Bielkovinové zloženie jačmennej trávy sa považuje za perfektné, pretože obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. Rovnako obsahuje mnoho vitamínov a viac ako 50 rôznych minerálov: 30x viac vitamínu B1 a 11x viac vápniku ako kravské mlieko, 7x viac karoténu a 5x viac železa ako špenát, a 7x viac vitamínu C ako pomaranče. Prášok z jačmennej trávy tiež obsahuje vitamíny B2, B6, beta karotén, vitamín E a vitamín K.  Okrem všetkých uvedených vlastností taktiež obsahuje ß-glukan, polysacharidovú molekulu, ktorá funguje ako antioxidant.

Kľúčové zložky zeleného jačmeňa sú bielkoviny, vitamíny a minerály. Bielkoviny z jačmeňa obsahujú 18 z 22 aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín, ktoré telo nemôže samo vyrobiť. Jačmeň je teda vynikajúcim zdrojom bielkovín pre vegánov, ktorým mnohokrát chýbajú v strave. Jačmenná tráva je veľmi bohatá na vitamíny, má 30 krát viac vitamínu B1 ako v kravskom mlieku, plus vitamín B2, vitamín B6, vysoké množstvo vitamínu B12, a je bohatý na vitamín C. Jačmenná tráva je tiež vynikajúcim prirodzeným zdrojom minerálov, vrátane vápnika, medi, železa, horčíka, mangánu, fosforu, draslíka. Naviac poskytuje značné množstvo kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej, karotenoidov, (vrátane beta-karoténu) a organického sodíka. Nie je divu, že bol označený za superpotravinu

Zdravotné výhody mladého jačmeňa:

  • Je antibakteriálny, chráni proti infekciám
  • Má veľmi podobnú štruktúru ako hemoglobín, pomáha pri zotavovaní z anémie
  • Znižuje problémy s hladinou cukru v krvi, takže môže pomôcť pri diabete a pri chudnutí
  • Odstraňuje toxíny z tela, je účinným prvkom pri detoxikačných programoch
  • Pomáha čistiť pečeň
  • Vynikajúci zdroj železa

Použitie jačmennej trávy:

Dospelý 1 zarovnaná čajová lyžička (2,5 g),  deti od 3 rokov polovicu čajovej lyžičky 1x denne na lačno asi 20 minút pred jedlom. Zmiešajte s vodou, ovocnými, alebo zeleninovými šťávami, smoothie, čerstvými zeleninovými polievkami, šalátmi.

Krajina pôvodu: Rakúsko

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.