Neohodnotené

Jogurtovač ESSENS

Minimálne náklady, jednoduchá príprava živého jogurtu, ľahká údržba výrobníka

Skladom
Kód: 00520
Značka: Essens
€32,90 €27,42 bez DPH
Kategória: Kuchynské pomôcky

Jogurtovač ESSENS sa vyznačuje mimoriadne ľahkou obsluhou bez nutnosti akéhokoľvek nastavovania, ovládania, alebo dohľadu. Ohrev zabezpečuje samoregulačné inteligentné vyhrievacie teleso PTC, ktoré zaručuje najvyššiu možnú bezpečnosť a súčasne úspornú prevádzku.

Jogurtovač je vyrobený podľa noriem Európskej únie, všetky použité materiály sú stabilné a nádoba na prípravu jogurtu je zhotovená z vysoko kvalitnej nerezovej ocele, určenej pre potravinárske účely.

Výrobok je určený na prípravu „živých“ domácich jogurtov vysokej kvality.

Jogurt vyrobený z probiotickej zmesi ESSENS v tomto jogurtovači predstavuje tzv. funkčnú potravinu t.j. potravinu, ktorá má okrem vysokej výživovej hodnoty aj priaznivý vplyv na zdravie.

Vďaka spojeniu ESSENS Colostrum Probiotiká obohatených colostrom a jogurtovača ESSENS získavate jedinečnú možnosť vytvoriť si naozaj zdravý bioaktívny jogurt najvyššej možnej kvality, ktorý ideálnym spôsobom a bez prídavných chemických látok prirodzene prispieva k obnove vnútornej metabolickej rovnováhy a zvýšenie obranyschopnosti organizmu .

Výroba jogurtu:

Potrebujeme 1 l (najlepšie plnotučného ) čerstvého mlieka , 1 sáčok probiotickej zmesi ESSENS a jogurtovač ESSENS. Doba prípravy je 8 hodín pri teplote 43 °C.

  • Do nerezovej nádoby nalejete 1 liter mlieka. Odstredené alebo polotučné mlieko produkuje redší jogurt , zatiaľ čo z plnotučného mlieka vyrobíte jogurt hustejšie. Teplota mlieka v Jogurtovač nemá presiahnuť 43 ° C , pri dlhšom pôsobení vyššej teploty probiotické kultúry hynú. Do mlieka potom nasypete 1 sáčok ESSENS Colostrum Probiotics a dôkladne premiešate. Vďaka nádobe s objemom 1,5 litra bude príprava jogurtovej zmesi naozaj pohodlná, pri miešanie v nerezovej nádobe však odporúčame používať plastové či drevené lyžice, aby sa nádoba nepoškriabala.
  • Nerezovú nádobu potom prikryjete plastovým krytom, vložíte do hlavnej časti jogurtovača a uzavrite priehľadným vekom. Zapojte napájací kábel do elektrickej sieťe. Vďaka unikátnemu vykurovaciemu telesu PTC sa medzi nerezovou nádobu a samotný jogurtovač nepridáva voda!
  • Po zapojení do zásuvky je automaticky zahájený proces výroby jogurtu . Ten trvá približne 8 hodín. Po tomto čase odpojte jogurtovač zo zásuvky. Ak necháte jogurtové kultúry pracovať dlhšie, bude výsledný jogurt hustejší a kyslejší. Záleží teda len na vašej chuti, ako dlho necháte prístroj zapnutý. Nemalo by to byť však dlhšie ako 12 hodín.
  • Ihneď po dokončení procesu fermentácie (mliečneho kvasenia) je jogurt pripravený na spotrebu. K stabilizácii (stuhnutie) však dôrazne odporúčame umiestniť nádobu s jogurtom do chladničky, čím sa predĺži aj dátum spotreby. Doba uskladnenie v chladničke by nemala presiahnuť 3 - 5 dní.

Prečo jogurt od ESSENS?

Ide o bioaktívne jogurt najvyššej možnej kvality vyrábaný bez konzervantov, sladidiel a iných chemických prísad. Obsahuje až 100 násobne vyšší počet živých baktérií ako bežne predávané jogurty.

A vďaka jedinečnému Jogurtovaču ESSENS je možné si ho vyrobiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Prínos živých jogurtov ESSENS:

Probiotická zmes ESSENS slúži na doplnenie mliečnych baktérií do tráviaceho traktu, upravuje črevnú mikroflóru, zlepšuje a upravuje trávenie, zabraňuje množeniu škodlivých látok a chráni sliznicu žalúdka a čriev. Svojím pôsobením napomáha zvýšiť odolnosť organizmu voči prípadným infekciám a napomáha celkovému posilneniu imunitného systému.

ESSENS Colostrum Probiotiká ďalej napomáha zníženiu hladiny cholesterolu v krvi, prispieva k prirodzenej ochrane proti hnačkám, kvasinkovým infekciám, pomáha telu regulovať hladinu cukru v krvi, môže podporovať vstrebávanie vápnika a zmierňovať príznaky laktózovej intolerancie.

Colostrum obsiahnuté v probiotickej zmesi ESSENS napomáha podporovať obranyschopnosť organizmu, upravuje trávenie a má protizápalový účinok.

Užívanie jogurtov ESSENS:

Priaznivé účinky probiotík na ľudský organizmus sa prejavujú najmä pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii.

Ideálne je užívať jogurt ESSENS čistý, ale môžeme ho dochutiť ovocím, müsli, medom, alebo džemom. Výborne chutí v šalátoch a je z neho možné pripraviť aj dresing. Tiež sa dá využiť ako hydratačná maska na tvár.

Základné vlastnosti a parametre jogurtovača ESSENS:

  • úsporný príkon 20W
  • samoregulačné PTC vyhrievacie teleso
  • kvalitná nerezová nádoba na prípravu jogurtu so samostatným plastovým vekom. Celkový objem nádoby 1,5 l (s rezervou pre ľahké rozmiešanie probiotickej zmesi v 1 l mlieka)
  • čistý dizajn bez komplikovaného ovládania s hladkým povrchom pre ľahkú údržbu
  • priehľadné plastové veko umožňuje sledovať prípravu jogurtu
  • kontrolná dióda (signalizuje zapnutý stav)

Rozmery: priemer 214 mm, výška 145 mm (rozmery balenia: 223×223×242 mm)

Hmotnosť: 0,91 kg (hmotnosť balenia: 1,05 kg)

Súčasťou balenia je návod v slovenskom jazyku