Jogurtovač ESSENS

Neohodnotené
 

Minimálne náklady, jednoduchá príprava živého jogurtu, ľahká údržba výrobníka

Dostupnosť Skladom
€32,90
€27,42 bez DPH
   
Kód tovaru 00520
Značka Essens
Kategória Kuchynské pomôcky
 

Jogurtovač ESSENS sa vyznačuje mimoriadne ľahkou obsluhou bez nutnosti akéhokoľvek nastavovania, ovládania, alebo dohľadu. Ohrev zabezpečuje samoregulačné inteligentné vyhrievacie teleso PTC, ktoré zaručuje najvyššiu možnú bezpečnosť a súčasne úspornú prevádzku.

Jogurtovač je vyrobený podľa noriem Európskej únie, všetky použité materiály sú stabilné a nádoba na prípravu jogurtu je zhotovená z vysoko kvalitnej nerezovej ocele, určenej pre potravinárske účely.

Výrobok je určený na prípravu „živých“ domácich jogurtov vysokej kvality.

Jogurt vyrobený z probiotickej zmesi ESSENS v tomto jogurtovači predstavuje tzv. funkčnú potravinu t.j. potravinu, ktorá má okrem vysokej výživovej hodnoty aj priaznivý vplyv na zdravie.

Vďaka spojeniu ESSENS Colostrum Probiotiká obohatených colostrom a jogurtovača ESSENS získavate jedinečnú možnosť vytvoriť si naozaj zdravý bioaktívny jogurt najvyššej možnej kvality, ktorý ideálnym spôsobom a bez prídavných chemických látok prirodzene prispieva k obnove vnútornej metabolickej rovnováhy a zvýšenie obranyschopnosti organizmu .

Výroba jogurtu:

Potrebujeme 1 l (najlepšie plnotučného ) čerstvého mlieka , 1 sáčok probiotickej zmesi ESSENS a jogurtovač ESSENS. Doba prípravy je 8 hodín pri teplote 43 °C.

  • Do nerezovej nádoby nalejete 1 liter mlieka. Odstredené alebo polotučné mlieko produkuje redší jogurt , zatiaľ čo z plnotučného mlieka vyrobíte jogurt hustejšie. Teplota mlieka v Jogurtovač nemá presiahnuť 43 ° C , pri dlhšom pôsobení vyššej teploty probiotické kultúry hynú. Do mlieka potom nasypete 1 sáčok ESSENS Colostrum Probiotics a dôkladne premiešate. Vďaka nádobe s objemom 1,5 litra bude príprava jogurtovej zmesi naozaj pohodlná, pri miešanie v nerezovej nádobe však odporúčame používať plastové či drevené lyžice, aby sa nádoba nepoškriabala.
  • Nerezovú nádobu potom prikryjete plastovým krytom, vložíte do hlavnej časti jogurtovača a uzavrite priehľadným vekom. Zapojte napájací kábel do elektrickej sieťe. Vďaka unikátnemu vykurovaciemu telesu PTC sa medzi nerezovou nádobu a samotný jogurtovač nepridáva voda!
  • Po zapojení do zásuvky je automaticky zahájený proces výroby jogurtu . Ten trvá približne 8 hodín. Po tomto čase odpojte jogurtovač zo zásuvky. Ak necháte jogurtové kultúry pracovať dlhšie, bude výsledný jogurt hustejší a kyslejší. Záleží teda len na vašej chuti, ako dlho necháte prístroj zapnutý. Nemalo by to byť však dlhšie ako 12 hodín.
  • Ihneď po dokončení procesu fermentácie (mliečneho kvasenia) je jogurt pripravený na spotrebu. K stabilizácii (stuhnutie) však dôrazne odporúčame umiestniť nádobu s jogurtom do chladničky, čím sa predĺži aj dátum spotreby. Doba uskladnenie v chladničke by nemala presiahnuť 3 - 5 dní.

Prečo jogurt od ESSENS?

Ide o bioaktívne jogurt najvyššej možnej kvality vyrábaný bez konzervantov, sladidiel a iných chemických prísad. Obsahuje až 100 násobne vyšší počet živých baktérií ako bežne predávané jogurty.

A vďaka jedinečnému Jogurtovaču ESSENS je možné si ho vyrobiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Prínos živých jogurtov ESSENS:

Probiotická zmes ESSENS slúži na doplnenie mliečnych baktérií do tráviaceho traktu, upravuje črevnú mikroflóru, zlepšuje a upravuje trávenie, zabraňuje množeniu škodlivých látok a chráni sliznicu žalúdka a čriev. Svojím pôsobením napomáha zvýšiť odolnosť organizmu voči prípadným infekciám a napomáha celkovému posilneniu imunitného systému.

ESSENS Colostrum Probiotiká ďalej napomáha zníženiu hladiny cholesterolu v krvi, prispieva k prirodzenej ochrane proti hnačkám, kvasinkovým infekciám, pomáha telu regulovať hladinu cukru v krvi, môže podporovať vstrebávanie vápnika a zmierňovať príznaky laktózovej intolerancie.

Colostrum obsiahnuté v probiotickej zmesi ESSENS napomáha podporovať obranyschopnosť organizmu, upravuje trávenie a má protizápalový účinok.

Užívanie jogurtov ESSENS:

Priaznivé účinky probiotík na ľudský organizmus sa prejavujú najmä pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii.

Ideálne je užívať jogurt ESSENS čistý, ale môžeme ho dochutiť ovocím, müsli, medom, alebo džemom. Výborne chutí v šalátoch a je z neho možné pripraviť aj dresing. Tiež sa dá využiť ako hydratačná maska na tvár.

Základné vlastnosti a parametre jogurtovača ESSENS:

  • úsporný príkon 20W
  • samoregulačné PTC vyhrievacie teleso
  • kvalitná nerezová nádoba na prípravu jogurtu so samostatným plastovým vekom. Celkový objem nádoby 1,5 l (s rezervou pre ľahké rozmiešanie probiotickej zmesi v 1 l mlieka)
  • čistý dizajn bez komplikovaného ovládania s hladkým povrchom pre ľahkú údržbu
  • priehľadné plastové veko umožňuje sledovať prípravu jogurtu
  • kontrolná dióda (signalizuje zapnutý stav)

Rozmery: priemer 214 mm, výška 145 mm (rozmery balenia: 223×223×242 mm)

Hmotnosť: 0,91 kg (hmotnosť balenia: 1,05 kg)

Súčasťou balenia je návod v slovenskom jazyku

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.