Neohodnotené

MSM prášok - 200 g

MSM, nazývaný aj minerál krásy, obsahuje prirodzenú formu síry, u ktorej je garantovaná vysoká čistota. Pravidelné užívanie zlepšuje kvalitu nechtov a vlasov, zjemňuje vrásky a taktiež priaznivo vplýva na zdravie kĺbov. MSM je určené aj pre ľudí s problematickou pleťou.

Momentálne nedostupné
Kód: 02151
€4,20 €3,50 bez DPH
Kategória: Kĺbová výživa
msm 200g dragon
Novinka

MSM (methylsulfonylmethan) je organická a prirodzene sa vyskytujúca forma síry, ktorá sa nachádza v čerstvých surových potravinách. V dnešných potravinách, ktoré sa často pestujú v skleníkoch s umelým zavlažováním, však není dostatočne zastúpený. Varením se MSM poškodzuje,a i vďaka tomu sa táto látka nášmu telu chýba.

MSM vzniká v oceáne, kde mikroskopický planktón uvolňuje síru do morskej vody,odkial uniká do atmosféry. V plynnom stave reaguje s ozónom a ultrafialovým žiarením a vytvára tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známe jako MSM. MSM potom dopadá na zem s dažďom, kde ju využívajú rastliny. Komerčné využitie MSM z rostlín není možné (vyskytuje se v stopovom množstve), preto sa vyrába oxidáciou DMSO na MSM, ktorý je chemicky totožný s MSM v přrrode.

Pozitívne účinky MSM

 • základný kameň pre stavbu bielkovín a spojovacieho tkaniva v tele
 • pomáha pri tvorbe kolagénu potrebného pre zdravý kĺbový systém
 • pomáha zlepšiť imunitu a obranyschopnosť tela
 • antiparazitálny efekt
 • posilňuje fyziologické procesy v tráviacej sústave
 • prospešné účinky pri regulácii pohybov čriev
 • prospešné pri metabolizme vitamínov a ich tvorbe v tele
 • pozitívne účinky na zápal a bolesť kĺbov
 • pomáha znižovať pH a kyslosť v organizme
 • pozitívne účinky na zuby, vlasy, nechty a pokožku
 • pozitívne účinky pri chronickom strese
 • potlačuje alergie

Doporučené dávkovanie: ½ čajové lyžičky na 45 kg váhy dvakrát denne. Uvedené množstvo zapite dvomi šálkami čistej vody, alebo čerstvej pomerančovej šťavy (Vitamín C zvyšuje absorpciu a efektivitu MSM).

Zloženie: 100% prášok methylsulfonylmethane

 

Ukladejte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Není náhradou pestrej stravy. Není určený deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie