Neohodnotené

Tekvicový olej BIO - 250 ml

Skladom
Kód: 00069
Značka: Health Link
€6,98 €5,82 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Panenský tekvicový olej je získavaný zo semienok tekvice oranžovej, ktorá je pestovaná v ekologickom poľnohospodárstve.. Pri lisovaní za studena nie sú použité chemické rozpúšťadlá ani iné chemické prísady. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40°C, bez prístupu svetla a vzduchu. Je pre neho typická hnedočervená farba s nezabudnuteľnou chuťou po pražených orieškoch.

Tekvicový olej je bohatým zdrojom minerálnych látok, ako je napr. vápnik, železo, draslík, selén a hlavne zinok, ktorý má vynikajúce regeneračné vlastnosti – výborný je na nechty, vlasy a starostlivosť o pokožku formou teplých masiek. Má hojivé účinky pri chorobách tkanív, akné a niektorých typoch ekzémov. Doporučovaný je aj pri veľkej kazovosti zubov, priaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt, povzbudzuje krvný obeh a prospešný je aj pri liečbe problémov s prostatou. Tekvicový olej je bohatý na vitamíny A, C, E a také skupinu vitamínov B. Obsahuje kyselinu listovú, ktorá pôsobí ako antioxidant.

Tekvicový olej môžete používať aj k masážam chrbtice, alebo pri kŕčoch v žalúdku. Posilňuje imunitní systém a dodáva organizmu energiu. Pomáha znížiť hladinu cholesterolu a optimalizuje krvný tlak.

Je vhodný len pre studenú kuchyňu, napr. do šalátov, zálievok, k syrom, rybám, k dochuteniu hotových jedál, vynikajúcu chuť dodá tvarohovým pomazankam. Nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie! Nezohrievajte!

Tekvicový olej možno užívať aj pred jedlom, odporúčaná dávka je 1 - 3 krát denne čajová lyžička.Deťom je určená polovičnádávka.

Skladovanie: Skladujte v suchu, chlade a tme. Nádobu starostlivo uzatvorte, chráňte pred priamym svetlom, teplom a prístupom vzduchu (kyslík ničí nenasýtené mastné kyseliny). Nezohrievajte!

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!