Tekvicový olej BIO - 250 ml

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€6,98
€5,82 bez DPH
   
Kód tovaru 00069
Značka Health Link
Kategória Jedlé oleje
 

Panenský tekvicový olej je získavaný zo semienok tekvice oranžovej, ktorá je pestovaná v ekologickom poľnohospodárstve.. Pri lisovaní za studena nie sú použité chemické rozpúšťadlá ani iné chemické prísady. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40°C, bez prístupu svetla a vzduchu. Je pre neho typická hnedočervená farba s nezabudnuteľnou chuťou po pražených orieškoch.

Tekvicový olej je bohatým zdrojom minerálnych látok, ako je napr. vápnik, železo, draslík, selén a hlavne zinok, ktorý má vynikajúce regeneračné vlastnosti – výborný je na nechty, vlasy a starostlivosť o pokožku formou teplých masiek. Má hojivé účinky pri chorobách tkanív, akné a niektorých typoch ekzémov. Doporučovaný je aj pri veľkej kazovosti zubov, priaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt, povzbudzuje krvný obeh a prospešný je aj pri liečbe problémov s prostatou. Tekvicový olej je bohatý na vitamíny A, C, E a také skupinu vitamínov B. Obsahuje kyselinu listovú, ktorá pôsobí ako antioxidant.

Tekvicový olej môžete používať aj k masážam chrbtice, alebo pri kŕčoch v žalúdku. Posilňuje imunitní systém a dodáva organizmu energiu. Pomáha znížiť hladinu cholesterolu a optimalizuje krvný tlak.

Je vhodný len pre studenú kuchyňu, napr. do šalátov, zálievok, k syrom, rybám, k dochuteniu hotových jedál, vynikajúcu chuť dodá tvarohovým pomazankam. Nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie! Nezohrievajte!

Tekvicový olej možno užívať aj pred jedlom, odporúčaná dávka je 1 - 3 krát denne čajová lyžička.Deťom je určená polovičnádávka.

Skladovanie: Skladujte v suchu, chlade a tme. Nádobu starostlivo uzatvorte, chráňte pred priamym svetlom, teplom a prístupom vzduchu (kyslík ničí nenasýtené mastné kyseliny). Nezohrievajte!

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.