Neohodnotené

Sézamový olej BIO Health Link - 500 ml

Skladom
Kód: 00070
Značka: Health Link
€7,10 €5,92 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Sézam patrí k najstarším olejninám na svete a je veľmi ceneným olejom v Japonsku, Číně, alebo Indii. Olej je získavaný z najkvalitnejších a najčistejších semienok, pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve. Nie sú použité chemické rozpúšťadlá a iné prísady. Sézamový olej má veľmi špecifickú chuť a vôňu sézamových semienok. Je pre neho charakteristická zlatožltá farba. Extrahovaný olej je veľmi často používaný v potravinárskom priemysle a pekárenstve. Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce antioxidanty sezamol a sezamin, ktoré spomalujú oxidáciu a je tak menej náchylný na žltnutie.

Panenský sézamový olej je veľmi bohatý na prospešné látky, akými sú karotény, vitamíny A, B, vápník, horčík, zinok, alebo draslík. Je významným zdrojom vitamínu E. Za zmienku isto stojí i lecitín, ktorý priaznivo pôsobí na nervový systém. Užívanie sézamového oleja sa doporučuje pri problémoch s akné, migrénach, či na ošetrenie rán a iné kožné choroby. Pozitívne ovplyvňuje funkciu metabolizmu a posilňuje organizmus pri únave a vyčerpaní. Prospieva tiež kostiam, chrupavkám a zubom, alebo pri chudokrvnosti.

Jeho účinek je všestranný, má široké uplatnenie i v kuchyni. Dá sa použíť do šalátov, omáčiek, pomazaniek a k dochuteniu hotových jedál. Je vhodný k smaženiu, ale pozor na pripálenie. Je ľahko strávitelný a jeho užívanie sa doporučuje aj deťom.

ZLOŽENIE

BIO panenský sézamový olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie: uchovávajte v temne a suchu.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!