Neohodnotené

Olej z ostropestreca mariánskeho - 500 ml

Skladom
Kód: 00204
Značka: Wolfberry
€7,90 €6,58 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Olej z ostropestreca mariánskeho je panenský olej lisovaný za studena zo semien bodliaku s názvom ostropestrec mariánsky. Má horkú jemnú chuť, podporuje tvorbu žlče a pozitívne pôsobí na pečeň a ľadviny. Olej z ostropestreca mariánskeho je bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny: stearovú, linolovú, palmitovú, ale aj na chlorofyl, karotenoidy a tokoferoly.

Pestrec alebo bodliakový olej je najlepší prírodný liek na cirhózu pečene a jej celkovú regeneráciu. Vďačí za to látke nazývanej silymarín, ktorá je považovaná za jednu s najefektívnejších, čo sa týka obnovy pečene. Je vhodný aj pri iných problémoch,  ako je degenerácia pečene, zanesenie žlčovodov, ekzémy, žltačka, ožiarenie, chemoterapia, pri nadmernom používaní alkoholu, alebo iných chemických látok, únavový syndróm, terapeutické a podobné intoxikácie a hlavne pri onkologických problémoch.

Biologické účinky silymarínu na pečeň:

•antioxidačné ‒ vychytáva tzv. voľné radikály čím chráni pečeňové bunky pred oxidačným poškodením.

•stabilizuje membrány pečeňových buniek a blokuje tak do nich prienik toxínov (napr. po požití jedovatých húb už v koncentrácii 5 mg)ml.

•zvyšuje aktivitu enzýmov v jadrách buniek pečene (najviac silybín a silychristín), v dôsledku čoho sa zvyšuje ich metabolizmus, najmä syntéza bielkovín

Olej je vhodný na použitie za studena.

Dávkovanie: denne 1, najviac 3 kávové lyžičky pred alebo po jedení, najmä pri zlom trávení jedál ako cibuľa, cesnak, paprika a i.

Pri detoxikácii organizmu je vhodné dlhodobejšie použitie: 1 čajová lyžička denne, najlepšie ráno.

Olej mierne zvyšuje krvný tlak. Osobám s vysokým krvným tlakom , deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám sa neodporúča.

Skladovanie: skladujte pri teplote do 20°C, prípadný zákal nie je na závadu, je to charakteristický jav za studena lisovaných olejov

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!