Olej z ostropestreca mariánskeho - 500 ml

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€7,90
€6,58 bez DPH
   
Kód tovaru 00204
Značka Wolfberry
Kategória Jedlé oleje
 

Olej z ostropestreca mariánskeho je panenský olej lisovaný za studena zo semien bodliaku s názvom ostropestrec mariánsky. Má horkú jemnú chuť, podporuje tvorbu žlče a pozitívne pôsobí na pečeň a ľadviny. Olej z ostropestreca mariánskeho je bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny: stearovú, linolovú, palmitovú, ale aj na chlorofyl, karotenoidy a tokoferoly.

Pestrec alebo bodliakový olej je najlepší prírodný liek na cirhózu pečene a jej celkovú regeneráciu. Vďačí za to látke nazývanej silymarín, ktorá je považovaná za jednu s najefektívnejších, čo sa týka obnovy pečene. Je vhodný aj pri iných problémoch,  ako je degenerácia pečene, zanesenie žlčovodov, ekzémy, žltačka, ožiarenie, chemoterapia, pri nadmernom používaní alkoholu, alebo iných chemických látok, únavový syndróm, terapeutické a podobné intoxikácie a hlavne pri onkologických problémoch.

Biologické účinky silymarínu na pečeň:

•antioxidačné ‒ vychytáva tzv. voľné radikály čím chráni pečeňové bunky pred oxidačným poškodením.

•stabilizuje membrány pečeňových buniek a blokuje tak do nich prienik toxínov (napr. po požití jedovatých húb už v koncentrácii 5 mg)ml.

•zvyšuje aktivitu enzýmov v jadrách buniek pečene (najviac silybín a silychristín), v dôsledku čoho sa zvyšuje ich metabolizmus, najmä syntéza bielkovín

Olej je vhodný na použitie za studena.

Dávkovanie: denne 1, najviac 3 kávové lyžičky pred alebo po jedení, najmä pri zlom trávení jedál ako cibuľa, cesnak, paprika a i.

Pri detoxikácii organizmu je vhodné dlhodobejšie použitie: 1 čajová lyžička denne, najlepšie ráno.

Olej mierne zvyšuje krvný tlak. Osobám s vysokým krvným tlakom , deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám sa neodporúča.

Skladovanie: skladujte pri teplote do 20°C, prípadný zákal nie je na závadu, je to charakteristický jav za studena lisovaných olejov

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.