Neohodnotené

Mandľový olej BIO - 250 ml

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 00433
Značka: Rinatura
€4,50
Kategória: Jedlé oleje
Položka bola vypredaná…

Mandľový olej je doslova potrava pre telo. Je vhodný na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie. Obsahuje nenasýtene mastné kyseliny, vitamíny A, E i F, obsahuje alfa-tokoferol, a teda prírodný antioxidant. Obsahuje aj minerály, a to vápnik, draslík a horčík. Vhodný aj pre dojčiace mamičky.

Mandľový olej je skrytý zdroj krásy. Jeho účinky poznali už obyvatelia Rímskej ríše a starovekého Grécka. Je ideálny  pri starostlivosti o suchú a citlivú o pleť, vlasy a nechty. Neupcháva póry. Obsahuje rad prvkov nevyhnutných pre zdravie a výživu pokožky. Veľmi rýchlo a dobre sa vstrebáva, nezanecháva pocit mastnoty a pokožka získava pružnosť a elasticitu. Vhodný pre všetky typy pleti, upokojuje zápaly, dermatitídu, popáleniny, ekzémy, lupienku. Veľmi zriedka spôsobuje alergie, tak to môže byť použitý pre starostlivosť o detskú pokožku.

Mandľový olej zlepšuje pružnosť pokožky, a preto veľmi často používa v tehotenstve pre prevenciu strií a celulitídy a vrások. Okrem toho, že hydratuje, vyživuje, účinne chráni pokožku pred starnutím a pokožka po jeho pravidelnom použití  jemná a hodvábna. Mandľový olej je najpoužívanejší masážny olej v aromaterapii