Neohodnotené

Konopný olej BIO Health Link - 250 ml

Skladom
Kód: 00068
Značka: Health Link
€6,90 €5,75 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Konope siate je jednoročná dvojdomá rastlina pôvodom ze strednej Azie, ktorá dorastá do výšky až 4 m. Konopný olej sa získavá šetrným lisovaním zo semien za nízkych teplôt do 40 °C, bez prístupu svěetla a vzduchu. Vďaka jeho obsahu vzácnej zmesi bioaktívnych zložiek, sa radí medzi najcennejšie rastlinné oleje na svete. Pre výrobu tohoto BIO konopného oleja sú použité semená konope z ekologického pestovania. Nepridávajú sa žiadne chemické rozpúštadlá ani iné prísady. Je pre neho charakteristická svetlo zelená farba s prírodnou zemitou chuťou a so salámovou dochuťou.

BIO panenský konopný olej je bohatým zdrojom cenných esenciálnych nenasýtených mastných kyselín typu omega-3 a omega-6 a rastlinných sterolov. Obsahuje tiež minerálne látky ako je vápník, horčík, draslík, alebo železo a vitamíny A, E, D a niektoré zo skupiny B.

Konopný olej má vynikajúce regeneračné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Užívať ho môže každý, je vhodný aj pre tehotné ženy, vrcholových športovcov, alebo ťažko pracujúcich. Jeho účinky priaznivo ovlyvňujú metabolizmus a imunitný systém. Pôsobí tiež ako antioxidant. Napomáha znižovať cholesterol v krvi, podporuje správnu srdcovú činnosť a krvný obeh. Býva doporučovaný ako prevencia proti civilizačným chorobám. Pravidelné užívanie podporuje kvalitný spánok a znižuje únavu.

Široké využitie má aj v kozmetike, pridáva sa napr. do masážnych emulzií. Uvolňuje ztuhnuté kĺby, chrbát a svaly. Výborný je aj na akné a iné kožné choroby – napríklad ekzémy, plesne, alebo opary a popraskanú pokožku. Priamou aplikáciou zmiernite bercové vredy, kŕčové žíly a tiež následky popálenín. Formou vlasových zábalov obnovuje a dodá prirodzený lesk a silu vaším vlasom.

Konopný olej je výborným doplňkom tiež v kuchyni. Aj keď nie je určený na smaženie, pečenie a varenie, výborne sa hodí do zeleninových, alebo cestovinových šalátov.

Konopný olej môžete užívať jedenkrát denne pri jedle kávovú lyžičku. Pokiaľ trpíte chronickou zápchou, doporučuje sa užívať olej ráno na lačno.

ZLOŽENIE

Zloženie: BIO panenský konopný olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie: teplota max. 16 °C, v temne a suchu. Nádobu pevne uzavierajte. Nezohrievajte!

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!