Neohodnotené

Kokosový olej panenský BIO Indi coco - 500 ml

Momentálne nedostupné
Kód: 00268
Značka: Indi coco
€7,90 €6,58 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje
Kokosový olej panenský BIO Indi coco - 500 ml
Tip

Panenský kokosový olej Indi coco má najvyššiu možnú prémiovú BIO kvalitu a je vyhotovený z prvého lisovania za studena. Pri takomto spôsobe spracovania sa zachovávajú cenné látky, ktoré kokosový olej obsahuje a zachováva si aj svoju originálnu chuť.

Pri izbovej teplote je v pevnom skupenstve, pri teplote nad 24 °C, začne byť tekutý

Kokos má širokú škálu zdravotných účinkov vďaka svojej vláknine a výživnému obsahu. Kokosový olej je pozoruhodným zdrojom živín a liekov. Je to rozhodne najzdravší olej na svete navzdory skutočnosti, že má vysoký obsah nasýtených tukov.

Obsiahlejší článok si môžete prečítať aj TU

Kokosový olej je veľmi populárna potravina vyrobená z „mäsa" kokosových orechov. Kokosový orech bol dlho primárnym zdrojom živín v trópoch. Jeho rôzne priemyslové a kozmetické aplikácie z neho vytvorili životaschopnú komoditu.

Je tepelne stály a je preto veľmi vhodný na varenie, pečenie, vyprážanie. Veľmi pomaly oxiduje, vzdoruje žltnutiu a má životnosť približne dva roky – panenský kokosový olej vytvorený procesom mokrého mletia má "večnú" trvanlivosť.

Má antibakteriálny účinok, je vynikajúci na masáže a starostlivosť o pokožku tela, napr. do kúpeľa, po opaľovaní, akozubný olej, alebo lubrikant. Vlasové zábaly z BIO Kokosového oleja sa používajú proti lámavosti vlasov a končekov alebo aj pri ich vypadávaní. Dodáva vlasom zdravý a prirodzený lesk, zmäkčuje ich a dokáže úplne odstrániť lupiny. Je možné ho použiť ako zábal pred umytím vlasov alebo ho jemne vmasírovať do pokožky. Je to 100% prírodná náhrada drvivej väčšine vlasových produktov a keďže neobsahuje žiadne umelé prísady alebo prímesi, tak je bezpečný pre človeka a rôzne typy pokožky. Je aj skvelou náhradou telového mlieka a rôznych krémov. Má preukázateľné zdravotné účinky pri rôznych ekzémoch, vyrážkach alebo alergických reakciách. Veľmi ľahko sa rozotiera a keďže jeho zloženie je blízke tukom v ľudskej pokožke, tak sa aj veľmi ľahko vstrebáva. Účinne pôsobí aj na popraskané pery ako balzam.

Kokosový olej sa získava šetrným spracovaním kokosových orechov. Odoláva vplyvom tepla a oxidácie, zostáva stabilný i pri vysokých teplotách. Je preto vynikajúcou zdravou náhradou nielen pre varenie, ale aj pečenie a smaženie. Kokosový olej je ľahko stráviteľný – mastné kyseliny sa vyskytujú v oleji v stredne dlhých reťazcoch – MCT – ktoré stimulujú metabolizmus. Podporujú vstrebávanie ďalších látok – napr. esenciálnych mastných kyselín, ktorých je v dnešnej dobe v strave nedostatok. Obľúbený je vajurvédskej a vegetariánskej kuchyni.

Panenský BIO kokosový olej sa používa:

  • Panenský BIO Kokosový olej na varenie
  • Panenský BIO Kokosový olej na chudnutie
  • Panenský BIO Kokosový olej na vlasy
  • Panenský BIO Kokosový olej na pleť
  • Panenský BIO Kokosový olej na masáže
  • Panenský BIO Kokosový olej po opaľovaní
  • Panenský BIO Kokosový olej na zuby
  • Panenský BIO Kokosový olej proti baktériam
  • Panenský BIO Kokosový olej pre zvieratá
  • Panenský BIO Kokosový olej ako medicína

Nutričné hodnoty na 100 g                   

Calorie/Calories

899

Tuky celkom/Fat Total

99,9 g

Nasýtené tuky/Saturated Fat

89,3 g

Cholesterol

0 mg

Sodík/Sodium

0 mg

Karbohydráty/Carbohydrate

0 g

Bielkoviny/Protein

0 g

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!