Tip
 

Kokosový olej panenský BIO Indi coco - 500 ml

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€7,90
€6,58 bez DPH
   
Kód tovaru 00268
Značka Indi coco
Kategória Jedlé oleje
 

Panenský kokosový olej Indi coco má najvyššiu možnú prémiovú BIO kvalitu a je vyhotovený z prvého lisovania za studena. Pri takomto spôsobe spracovania sa zachovávajú cenné látky, ktoré kokosový olej obsahuje a zachováva si aj svoju originálnu chuť.

Pri izbovej teplote je v pevnom skupenstve, pri teplote nad 24 °C, začne byť tekutý

Kokos má širokú škálu zdravotných účinkov vďaka svojej vláknine a výživnému obsahu. Kokosový olej je pozoruhodným zdrojom živín a liekov. Je to rozhodne najzdravší olej na svete navzdory skutočnosti, že má vysoký obsah nasýtených tukov.

Obsiahlejší článok si môžete prečítať aj TU

Kokosový olej je veľmi populárna potravina vyrobená z „mäsa" kokosových orechov. Kokosový orech bol dlho primárnym zdrojom živín v trópoch. Jeho rôzne priemyslové a kozmetické aplikácie z neho vytvorili životaschopnú komoditu.

Je tepelne stály a je preto veľmi vhodný na varenie, pečenie, vyprážanie. Veľmi pomaly oxiduje, vzdoruje žltnutiu a má životnosť približne dva roky – panenský kokosový olej vytvorený procesom mokrého mletia má "večnú" trvanlivosť.

Má antibakteriálny účinok, je vynikajúci na masáže a starostlivosť o pokožku tela, napr. do kúpeľa, po opaľovaní, akozubný olej, alebo lubrikant. Vlasové zábaly z BIO Kokosového oleja sa používajú proti lámavosti vlasov a končekov alebo aj pri ich vypadávaní. Dodáva vlasom zdravý a prirodzený lesk, zmäkčuje ich a dokáže úplne odstrániť lupiny. Je možné ho použiť ako zábal pred umytím vlasov alebo ho jemne vmasírovať do pokožky. Je to 100% prírodná náhrada drvivej väčšine vlasových produktov a keďže neobsahuje žiadne umelé prísady alebo prímesi, tak je bezpečný pre človeka a rôzne typy pokožky. Je aj skvelou náhradou telového mlieka a rôznych krémov. Má preukázateľné zdravotné účinky pri rôznych ekzémoch, vyrážkach alebo alergických reakciách. Veľmi ľahko sa rozotiera a keďže jeho zloženie je blízke tukom v ľudskej pokožke, tak sa aj veľmi ľahko vstrebáva. Účinne pôsobí aj na popraskané pery ako balzam.

Kokosový olej sa získava šetrným spracovaním kokosových orechov. Odoláva vplyvom tepla a oxidácie, zostáva stabilný i pri vysokých teplotách. Je preto vynikajúcou zdravou náhradou nielen pre varenie, ale aj pečenie a smaženie. Kokosový olej je ľahko stráviteľný – mastné kyseliny sa vyskytujú v oleji v stredne dlhých reťazcoch – MCT – ktoré stimulujú metabolizmus. Podporujú vstrebávanie ďalších látok – napr. esenciálnych mastných kyselín, ktorých je v dnešnej dobe v strave nedostatok. Obľúbený je vajurvédskej a vegetariánskej kuchyni.

Panenský BIO kokosový olej sa používa:

  • Panenský BIO Kokosový olej na varenie
  • Panenský BIO Kokosový olej na chudnutie
  • Panenský BIO Kokosový olej na vlasy
  • Panenský BIO Kokosový olej na pleť
  • Panenský BIO Kokosový olej na masáže
  • Panenský BIO Kokosový olej po opaľovaní
  • Panenský BIO Kokosový olej na zuby
  • Panenský BIO Kokosový olej proti baktériam
  • Panenský BIO Kokosový olej pre zvieratá
  • Panenský BIO Kokosový olej ako medicína

Nutričné hodnoty na 100 g                   

Calorie/Calories

899

Tuky celkom/Fat Total

99,9 g

Nasýtené tuky/Saturated Fat

89,3 g

Cholesterol

0 mg

Sodík/Sodium

0 mg

Karbohydráty/Carbohydrate

0 g

Bielkoviny/Protein

0 g

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.