Neohodnotené

Chia olej - 250 ml

Chia olej RAW kvalite.

Skladom
Kód: 00490
Značka: Wolfberry
€8,40 €7 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Chia olej Wolfberry 250 ml v RAW kvalite. Jedná sa tu o olej tej najvyššej akosti s unikátnou orieškovou príchuťou. Jedinečný zdroj esenciálnych aminokyselín, ktorý sa hodí aj na kozmetické účely.

Tento Chia olej sa získava lisovaním za studena z  chia semien a potom sa filtruje. Nie je rafinovaný, takže si zachováva všetky jedinečné vlastnosti a živiny šalvie hispánskej, ktoré sú v tejto forme najviac znásobené. Tento chia olej je 100 % jednodruhový a neobsahuje žiadne lacnejšie oleje ani iné prímesi, čo je častá prax iných producentov. Jeho výrobu a kvalitu garantuje značka Wolfberry.

100 g chia oleja obsahuje takmer 73 g poly nenasýtených mastných kyselín, z tohto množstva je viac než 19 g kyseliny alfa linoleovej. Keď k tomu pridáme ešte fakt, že omega 3 a omega 6 mastné kyseliny sú v chia oleji v ideálnom pomere 3:1, tak sa dopracujeme jednoducho k tomu, že práve tento olej patrí k najkvalitnejším zdrojom esenciálnych aminokyselín. 

Wolfberry chia olej je ideálnou alternatívou rybieho tuku nielen pre vegánov a vegetariánov. Má ale, na rozdiel od rybieho tuku, tak lahodnú chuť, že zvádza ku konzumácii vo väčšom množstve. Chia olej sa výborne hodí do rôznych šalátov, krémov a rozličných variant pokrmov studenej kuchyne. Aj keď je možné používať chia olej pri varení, pečení a smažení, tak to nedoporučujeme, pretože s vysokými teplotami stráca svoje unikátne vlastnosti. 

Účinky kvalitného Chia oleja:

  • Prevencia civilizačných ochorení a imunita –  obsah vitamínov, minerálov, zdravých tukov, antioxidantov v chia oleji ho predurčujú na ochranu organizmu pred civilizačnými ochoreniami ako rakovina, infarkt, mozgová príhoda, cukrovka
  • Upravuje trávenie, stolicu,
  • Detoxikácia organizmu– mnohé živiny v chia pôsobia v tele ako antioxidanty, čo napomáha očiste.
  • Srdce a cievy– pre obsah 3 omega mastných kyselín (zdravé tuky) sú veľmi cenené. Tie pre svoje správne fungovanie potrebuje nielen srdce ale i cievy.
  • Kosti a osteoporóza– vysoký obsah vápniku v chia semienkach – 640mg na 100g napomôže doplniť Vášmu telu potrebný vápnik.
  • Pleť a pokožka– nadpriemerný obsah antioxidantov napomáha zlepšiť vzhľad pokožky.

Využitie chia oleja v kozmetike: 
•  Výborne poslúži na popraskanú kožu miesto mastných krémov. 
•  Je to perfektný zábal na suché a lámavé vlasy. 
•  Hodí sa ako ideálny masážny prostriedok. Pokožku zanechá neuveriteľne hladkú a pružnú. 
•  kúpeľ z chia oleja posilňuje nechty a napomáha proti nepríjemným záderom.