Neohodnotené

Arganový olej BIO - 100ml

Arganový olej z prvého lisovania za studena, BIO a Fair Trade

Skladom
Kód: 00752
Značka: Bio Planete
€9,90 €8,25 bez DPH
Kategória: Jedlé oleje

Arganový strom patrí k najstarším stromom na zemi. Dnes rastie iba na juhovýchode Maroka a sú chráni ich aj UNESCO

Tento organický BIO olej pochádza priamo z Maroka, kde je lisovaný z prvého lisovania za studena podľa zásady Fair Trade – nedochádza tu k potláčaniu ľudských práv, k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia či výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú. Odkupná cena surovín je nastavená na určitú úroveň a nepodlieha výkyvom trhu.

Arganové stromy dávajú plody niekoľkokrát do roka. Dužina plodov je podobná tej z olív, ale je nepožívateľná pre človeka. Asi 35 kg plodov, dá jeden liter oleja. Preto kvalitný arganový olej patrí k najdrahším olejom na svete

Je vhodný na priamu konzumáciu a do kuchyne. Má jemnú orieškovú chuť, hodí sa do šalátov, zeleninových jedál a dezertov. Odporúča vnútorne pri vysokom cholesterole, problémoch s nervovým systémom a neurodegeneratívnymi ochoreniami.

Arganový olej obsahuje vitamíny A,E,F, esenciálne mastné kyseliny, skvalén, karotenoidy a steroly, ktoré zachovávajú mladistvý vzhľad pokožky. Má schopnosť napnúť pokožku, vyhladiť vrásky a spevniť ju. Ochraňuje pokožku pred negatívnym pôsobením slnka a vetra. Zabraňuje strate vody z buniek, vďaka čomu sa pokožka nevysušuje. Aj napriek tomu, že je arganový olej mastný, do pokožky sa rýchlo vstrebáva a neupcháva póry. Je vhodný pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre detskú pokožku. Regeneračné účinky oleja sa využívajú aj pri liečbe a prevencií preležanín a popálenín.

Účinky arganového oleja:

  • zastavuje proces starnutia pokožky priamo v jej bunkách a redukuje vrásky
  • hydratuje a obnovuje jednotný tón pokožky
  • stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu - prevencia vzniku strií v tehotenstve a pri chudnutí
  • upokojuje a chráni pred výskytom symptómov spojených so suchosťou pokožky
  • výrazne napomáha pri liečbe lupienky, ekzému a iných zápalových ochorení pokožky
  • posilňuje vlasy a nechty
  • napomáha pri problémoch s akné
  • silný antioxidant