Neohodnotené

Arašidový krém BIO - 250g

Skladom
Kód: 00220
Značka: Rinatura
€3,30 €2,75 bez DPH

Arašidový krém (arašidové maslo) je vyrobený z čerstvo pražených arašidov z tej najlepšej kvality.

Arašidové maslo je veľmi zdravé a výživné a neobsahuje zďaleka len tuky. Je to i výborný zdroj bielkovín. 100 gramov arašidového masla má energetickú hodnotu približne 2500 kJ. Z toho je trochu viac ako 50 % tukov a cca 25 % bielkovín. Obsahuje vitamín E potrebný na správnu činnosť nervov, vitamíny B1 a B3, koenzým Q10, kyselinu listovú, horčík a fosfor. O jeho vyváženej výživovej hodnote vypovedá i to, že sa používa ako potravinová pomoc pre krajiny postihnuté hladomorom.

Vedecké výskumy navyše dokázali, že pravidelná konzumácia menšieho množstva arašidového masla účinkuje preventívne proti infarktu a kardiovaskulárnym chorobám. Súvisí to s tým, že má vysoký obsah nenasýtených tukov.

A ako arašidové maslo použiť? Klasický spôsob je natrieť ho na chlieb alebo pečivo. Na tmavom chlebe chutí lepšie ako na bielom pečive. Veľmi chutí aj kombinácia so žitným fitness chlebom. Môžete ho jesť samotné, posypať ho soľou alebo ozdobiť čerstvou zeleninou.

Obľúbená je aj sladká verzia. Arašidový krém môžete bez obáv kombinovať s marmeládou. V anglicky hovoriacich krajinách si ho ľudia s obľubou natierajú na toasty v kombinácii s pomarančovou marmeládou. Ak sa chystáte v lete na turistiku na hory, skúste si do batoha pribaliť pohár arašidovej nátierky – dodá vám potrebnú energiu a výživu, zdravo vás zasýti a je trvanlivá, vydrží čerstvá i v teplom počasí!

Zloženie: arašidy * 89%, rastlinný tuk *, kukuričný sirup *, morská soľ
(* Pochádza z ekologického poľnohospodárstva)

Neobsahuje lepok, mlieko, vajcia, pšenicu, sóju.