Neohodnotené

Arašidové maslo creamy BIO - 227g

Výborný arašidový krém  z obsahom až 92% arašidov.

Skladom
Kód: 00675
Značka: Allos
€3,70 €3,08 bez DPH

Výborný arašidový krém  z obsahom až 92% arašidov. Má jemnú a krémovú konzistenciu a je vyhotovený z čerstvých pražených arašidov najvyššej kvality.

Arašidové maslo je veľmi zdravé a výživné a neobsahuje zďaleka len tuky. Je to i výborný zdroj bielkovín. 100 gramov arašidového masla má energetickú hodnotu približne 2466 kJ. Z toho je 50,8g tukov a cca 24,6g bielkovín. Obsahuje vitamín E potrebný na správnu činnosť nervov, vitamíny B1 a B3, koenzým Q10, kyselinu listovú, horčík a fosfor. O jeho vyváženej výživovej hodnote vypovedá i to, že sa používa ako potravinová pomoc pre krajiny postihnuté hladomorom.

Vedecké výskumy navyše dokázali, že pravidelná konzumácia menšieho množstva arašidového masla účinkuje preventívne proti infarktu a kardiovaskulárnym chorobám. Súvisí to s tým, že má vysoký obsah nenasýtených tukov.

A ako arašidové maslo použiť? Klasický spôsob je natrieť ho na chlieb alebo pečivo. Na tmavom chlebe chutí lepšie ako na bielom pečive. Veľmi chutí aj kombinácia so žitným fitness chlebom. Môžete ho jesť samotné, posypať ho soľou alebo ozdobiť čerstvou zeleninou.

Obľúbená je aj sladká verzia. Arašidový krém môžete bez obáv kombinovať s marmeládou. V anglicky hovoriacich krajinách si ho ľudia s obľubou natierajú na toasty v kombinácii s pomarančovou marmeládou. Ak sa chystáte v lete na turistiku na hory, skúste si do batoha pribaliť pohár arašidovej nátierky – dodá vám potrebnú energiu a výživu, zdravo vás zasýti a je trvanlivá, vydrží čerstvá i v teplom počasí!

Zloženie: Pražené arašidy* (92%), palmový olej*, morská soľ

 *produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva