Neohodnotené

Vitamín B12 - 59 ml

Vitamín B12 v tekutej forme veľmi jednoducho zaisťuje prísun vitamínu B12 do tela.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 00819
€31,50
Kategória: Imunitný systém
Položka bola vypredaná…
dietary supplements b12 nd 2 fl oz liquid by premier research labs 1 large
Tip

Vitamín B12 v tekutej forme veľmi jednoducho zaisťuje prísun vitamínu B12 do tela. Produkt je bohatý, živý zdroj vitamínu B12 z kultivovaných probiotických kultúr. 

ND Technologia™ (Nanized Delivery) je založená na mikro - strávení extrémne malých biologických častíc, použitím patentovaného fermentačného procesu viackmeňových probiotických kolónií, ktoré umožnia ľahké vstrebávanie do telových buniek.

Účinky vitamínu B12

 •   je nevyhnutný pre delenie buniek predovšetkým v tráviacej sústave
 •   využíva sa pri normálnej látkovej výmene
 •   je potrebný pre zdravú krvotvorbu a krvný tlak
 •   napomáha udržať zdravú nervovú sústavu a mentálne funkcie
 •   využíva sa aj pri normálnej tvorbe krvných doštičiek
 •   pomáha udržať kognitívne funkcie pri starnutí
 •   podporuje imunitný systém
 •   je potrebný pri transformácii potravy na energiu
 •   podporuje tvorbu aminokyselín
 •   znižuje únavu, malátnosť a stavy vyčerpania
 •   Pre športovcov - pomáha pri náraste sily a beztukovej svalovej hmoty. Zvyšuje fyzickú kondíciu organizmu a zvyšuje výkonnosť pri aeróbnom tréningu

Zdraví ľudia si pri dodržovaní pestrej stravy udržujú zásobu vitamínu B12 v pečeni. Jeho nedostatok býva najčastejšie spôsobený neschopnosťou organizmu správne ho vstrebať. Prejavuje sa chudokrvnosťou, chudnutím, zhoršovaním pamäti, psychickej výkonnosti, svalovej koordinácie, trasením a pocitom mravčenia v končatinách. Keďže sú vitamíny skupiny B rozpustné vo vode, ich prebytok v tele nie je možný, boli by vylúčené močom.

Doporučené dávkovanie: 1/4 čajové lyžičky (1,25 ml) denne s pohárom vody (potreba doplnenia vitamínu B12 je individuálna záležitosť, o ktorej sa môžete poradiť aj so svojim lekárom)

Pred použitím pretrepte. Po otvorení uchovajte v chladničke.

Zloženie: vitamín B12 (methylkobalamin, adenosylkobalamin (v inaktivovanej probiotickej kultúre), čistená voda, prírodný alkohol BIO (certifikát OTCO), melasa BIO, trstinový cukor BIO

Nutričné informácie v 1,25 ml:

vitamín B12 - 479 µg (19 160 %)*

*referenčná hodnota príjmu 

Obsah: 59 ml (47 denných dávok)

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je  určený deťom do 3rokov, tehotným a kojacim ženám.

Minimálna trvanlivosť 2 roky od dátumu výroby: dátum výroby je uvedený na obale vo formáte napr.: Lot# 160322 (16=rok, 03=mesiac, 22=deň) – trvanlivosť je teda do 22.3.2018.