Neohodnotené

Reishi prášok BIO - 100g

Skladom
Kód: 00088
Značka: Regenbogenkreis
€20,90 €17,42 bez DPH
Kategória: Imunitný systém

Huba Reishi (čínsky nazývaná Ling Zhi a latinsky Ganoderma lucidum) je v Číne nazývaná aj ako „huba nesmrteľnosti“.  Keďže bola táto  huba veľmi zriedkavá, bola často krát vzácnejšia ako zlato.  Medzitým sa ale podarilo tieto huby pestovať, takže sa stali dostupnejšie aj pre širokú verejnosť.

Reishi je veľmi cenené pre jeho mnohostranne využitie. Obsahuje mimo iného:  Vitamíny B1, B2, B6 a E, dôležité stopové prvky, Ganodosteron – alkaloid zo skupiny steroidov, ktorý podporuje zdravie pečene, alkaloid, ktorý pozitívne vplýva na srdce a špeciálne látky, ktoré sa v Číne využívajú reguláciu a stimuláciu imunitného systému.

Reishi pomáha v boji s rakovinou - v posledných rokoch sa veľa štúdií venovalo účinkom reishi pri liečbe rakoviny. Látky v hube posilňujú membrány rakovinových buniek a bránia ich šíreniu. Reishi sa môže používať spolu s inými protinádorovými liekmi a chemoterapiou. Znižuje ich nežiaduce účinky a zvyšuje ich pozitívne pôsobenie. Schopnosť reishi inhibovať tvorbu trombónov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov sa ukazuje v modernej medicíne ako neoceniteľná.

Ling Zhi je vhodný pre svoje špeciálne zloženie pre najrôznejšie oblasti použitia:

Huba

- môže prispieť na podporu imunitného systému

- môže byť podporná pri rôznych zápaloch

- má schopnosť zachovať mladosť a vitalitu

- má omladzujúci účinok na pleť

- ovplyvňujú hladinu cukru v krvi pozitívnym spôsobom

Reishi (Ganoderma lucidum)

 • pomáha zlepšovať obranyschopnosť organizmu
 • priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu v krvi
 • napomáha pri únave
 • priaznivý vplyv na hladinu krvného tlaku a činnosť kardiovaskulárneho systéma funkciu srdca;
 • podporuje funkciu pečene, žalúdku a pľúc
 • prispieva k zdraviu kĺbov
 • má protizápalové účinky
 • stimuluje imunitný systém
 • omladzuje pečeňové bunky
 • je adaptogén: podporuje telo pri slabosti, námahe, únave a rekonvalescencii; pomáha telu prispôsobiť sa rôznym stresovým faktorom
 • je podporný prostriedok pri liečbe rakoviny, chronickej bronchitíde, astme

Zoznam oblastí uplatnenia reishi je veľmi dlhá. Je jedným z hlavných prírodných prostriedkov podpory zdravia v celej Ázii a určite bude čoskoro aj u nás. Najmä v oblasti prevencie, táto huba má obrovský potenciál hlavne v oblasti prevencie.

Doporučené dávkovanie: jedna zarovnaná čajová lyžička (cca. 2g) denne zamiešať do Smoothy, obilných, alebo ovocných nápojov, príp. do müsli. Odporúča sa denná dávka pred použitím zmiešať s trochou vody nechať pár hodín odstáť. Vplyvom vlhkosti bude huba stráviteľnejšia a profituje sa z cenných balastných látok a vlákniny, ktoré sa takto uvoľnia.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie