Papája - prášok z listov - 250g

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€19,90
€16,58 bez DPH
   
Kód tovaru 00087
Výrobca Regenbogenkreis
Kategória Imunitný systém
 

Papája je nesmierne všestranná rastlina s veľmi širokou škálou použitia.

Toto ovocie pochádza pôvodom z južného Mexika, ale v súčasnej dobe sa pestuje v mnohých tropických krajinách (vrátane Brazílie, Indie, Indonézie, Južní Afriky, Vietnamu a Srí Lanky). V týchto tradičných národov bolo vždy toto ovocie považované za zdroj mocných liečivých síl. Zdá sa, že toto ovocie je nielen chutné a plné vitamínov, ale má veľmi pozoruhodné liečivé účinky na ľudský organizmus. Na toto zistenie už konečne prichádza aj tzv. „moderný svet“.

Takmer všetky zložky rastliny - plody, semená, konáre, listy a korene – sa používajú v pôvodných krajinách v lekárstve.  Listy papáje môžu dosiahnuť priemer až 70 cm a obsahujú veľmi vysoký podiel látky nazývanej Papín. Papín sa zaraďuje medzi proteolitické enzýmy, pretože štiepi bielkoviny na oligopeptidy a aminokyseliny a preto na jednej strane môže pomáhať pri trávení ťažkých jedál a na strane druhej pomáha pri rozklade existujúcich proteínov v tráviacom trakte. Okrem toho majú listy papáje čistiace a detoxikačné účinky  na pečeň a hrubé črevo.

Papája disponuje obrovským potenciálom namiereným proti rakovinovým bunkám. Zistilo sa, že sušené listy rastliny papáje vykazujú dramatický protirakovinový účinok pôsobiaci na  široké spektrum rakovinových nádorov vrátane rakoviny krčka maternice, pŕs, pečene, pľúc a dokonca aj slinivky brušnej.

Toto  ovocie je schopné nastaviť imunitný systém ľudského organizmu takým spôsobom, aby telo samé bolo schopné účinným spôsobom vysporiadať  sa s rakovinovým ochorením.  Okrem toho sa ukazuje, že je papája vynikajúcim pomocníkom pri liečbe a prevencii ďalších zdravotných problémov, ako sú rôzne druhy zápalov, alebo pri autoimunitných chorobách.

Zistilo sa, že najsilnejšie  protirakovinové účinky sa nachádzajú v extrakte listov tejto plodiny, pričom neboli zistené toxické účinky v prostredí normálnych buniek.

„Podľa toho, čo som počul a videl v priebehu špeciálnych klinických testov extraktu z listov papáje, sa zdá, že sa dá tento extrakt používať tak dlho, ako je potreba, bez obáv z nepriaznivých toxických účinkov v organizme.“ uviedol dr. Dang, ktorý je profesorom medicíny a riaditeľom spoločnosti „UF Shands Cancer Center“.

Obsah: 100% listy z papáje z trvalého, prírodného zberu

Doporučené dávkovanie: 1 čajová lyžička (cca. 5g) prášku dva krát denne rozmiešaná v zelenom Smoothy, v bylinných nápojoch, v ovocných šťavách, alebo vo vode. Taktiež je ho možné pridávať do šalátov a nevarenej, surovej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.