Neohodnotené

Graviola kapsule - 100 ks

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 00646
Značka: Solia
€9,90
Kategória: Imunitný systém
Položka bola vypredaná…
Graviola kapsule - 100 ks
Tip

Graviola (guanábana, anona ostnitá, Anona muricata)  je tmavozelené ovocie vajcovitého tvaru pokryté menšími ostňami. Môže byť až 40 cm a vážiť cca. 4 kg. Pôvodne rastie strom Guanabána v strednej a južnej Amerike, ako aj v Karibiku. Dnes je už rozšírený aj v mnohých iných tropických krajinách.

Používanie Gravioly  má dlhú tradíciu. Stopy sa našli už v starých peruánskych hrobkách.

Toto ovocie má zvláštnu vôňu. Jeho chuť je sladká s miernou kyslastou podchuťou. Graviola je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá. Je neobyčajne bohatá na vitamín C a ďalšie cenné živiny. V ľudovom liečiteľstve sa používa už veľmi dlhú dobu. Zložky rastlín sú prirodzene antibakteriálne.

Odborné výskumy gravioly začali už v štyridsiatych rokoch. V byline bolo objavených  mnoho účinných zložiek a chemických zlúčenín. Väčšina výskumu sa zameriava na nový súbor chemických látok, ktoré sa nazývajú annonacenové acetogeniny. Graviola produkuje tieto prírodné zlúčeniny v listoch a stonkách, kôre a semenách. Tri na sebe nezávislé výskumné skupiny vo svojich ôsmych klinických štúdiách potvrdili, žetieto látky majú značne protinádorové vlastnosti a selektívnu toxicitu proti rôznym typom rakovinových buniek, bez toho, aby poškodzovali zdravé bunky. Mnohé z acetogeninov preukázali selektívnu toxicitu proti nádorovým bunkám už vo veľmi nízkych dávkach - tak malých ako 1 diel na milión. V roku 1998 boli publikované štyri štúdie, ktoré ďalej špecifikujú chemické zložky a acetogeniny s najsilnejšími protirakovinovými, protinádorovými a antivírusovými vlastnosťami.

Okrem pozitívneho účinku v boji proti rakovine zaberá graviola aj v prípade bakteriálnych či plesňových infekcií, parazitným červom, znižuje vysoký krvný tlak a používa sa aj pri depresiách a nervových poruchách. Graviolu už po stáročia využívajú domorodí indiánski "lekári" k liečbe ochorenia srdca, astmy či problémov s pečeňou a kĺbmi.

My používame u nás prášok zo sušených listov stromu guanabana. Tieto sa napr. v južnej Amerike používajú denne k príprave čaju.  Prášok je možné veľmi dobre použiť aj pri príprave zeleného smoothies, surového šalátu,  alebo je vhodný do obilných a ovocných nápojov.

Doporučené dávkovanie: 1 - 3 kapsule denne. Najlepšie 1/2 hod. pred jedlom

Graviola stimuluje maternicu, preto sa nesmie užívať v tehotenstve.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!