Graviola Extrakt z listov 500mg - 90 kapsúl

Neohodnotené
 

Graviola čistý extrakt z listov – na výrobu bola použitá BIO graviola a koncentrácia je 1:5

Dostupnosť Skladom
€35,99
€29,99 bez DPH
   
Kód tovaru 00813
Výrobca Biotikon
Kategória Imunitný systém
 

Graviola čistý extrakt z listov – na výrobu bola použitá BIO graviola a koncentrácia je 1:5, t.j. 1 kapsula (500 mg) zodpovedá 2500 mg čerstvých listov

Graviola (guanábana, anona ostnitá, Anona muricata)  je tmavozelené ovocie vajcovitého tvaru pokryté menšími ostňami. Môže byť až 40 cm a vážiť cca. 4 kg. Pôvodne rastie strom Guanabána v strednej a južnej Amerike, ako aj v Karibiku. Dnes je už rozšírený aj v mnohých iných tropických krajinách.

Používanie Gravioly  má dlhú tradíciu. Stopy sa našli už v starých peruánskych hrobkách.

V ľudovom liečiteľstve sa používa už veľmi dlhú dobu. Zložky rastlín sú prirodzene antibakteriálne.

Odborné výskumy gravioly začali už v štyridsiatych rokoch. V byline bolo objavených  mnoho účinných zložiek a chemických zlúčenín. Väčšina výskumu sa zameriava na nový súbor chemických látok, ktoré sa nazývajú annonacenové acetogeniny. Graviola produkuje tieto prírodné zlúčeniny v listoch a stonkách, kôre a semenách. Tri na sebe nezávislé výskumné skupiny vo svojich ôsmych klinických štúdiách potvrdili, že tieto látky majú značne protinádorové vlastnosti a selektívnu toxicitu proti rôznym typom rakovinových buniek, bez toho, aby poškodzovali zdravé bunky. Mnohé z acetogeninov preukázali selektívnu toxicitu proti nádorovým bunkám už vo veľmi nízkych dávkach - tak malých ako 1 diel na milión. V roku 1998 boli publikované štyri štúdie, ktoré ďalej špecifikujú chemické zložky a acetogeniny s najsilnejšími protirakovinovými, protinádorovými a antivírusovými vlastnosťami.

Okrem pozitívneho účinku v boji proti rakovine zaberá graviola aj v prípade bakteriálnych či plesňových infekcií, parazitným červom, znižuje vysoký krvný tlak a používa sa aj pri depresiách a nervových poruchách. Graviolu už po stáročia využívajú domorodí indiánski "lekári" k liečbe ochorenia srdca, astmy či problémov s pečeňou a kĺbmi.

Doporučené dávkovanie: 3x1 kapsula denne. Najlepšie 1/2 hod. pred jedlom

Prípravok je bezlepkový a je vhodný aj pre vegánov a je hypoalergénny: neobsahuje kvasnice, mlieko, vajcia, glutén, obilie, sóju, pšenicu, cukor, škrob, soľ, konzervanty, farbivá, príchute a vône. Výrobok je vyrobený v Nemecku

Graviola stimuluje maternicu, preto sa nesmie užívať v tehotenstve.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.