Brokolica na klíčenie BIO - 200g

Neohodnotené
 

Brokolica je chrumkavá, jemná a skvelo dochutí každý pokrm. Klíčky brokolice dochutia šaláty, pomazánky, polievky aj sendviče. A navyše klíčky sú omnoho výživnejšie ako zrelá brokolica.

Dostupnosť Skladom
€3,60
€3 bez DPH
   
Kód tovaru 01061
Výrobca Wolfberry
Kategória Fazuľa, šošovica a iné
 

Klíčky sú jedným z najvýživnejších jedál, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička. Majú vysokú nutričnú hodnotu a môžete si ich jednoducho dopestovať sami, aj v zime, alebo ak nemáte vlastnú záhradu.

Klíčky môžu obsahovať až 100 krát viac enzýmov ako surové ovocie a zelenina, čím umožňujú telu získať viac vitamínov, minerálov, aminokyselín a esenciálnych tukov zo stravy, ktorú jete. Ale tie najzdravšie a najčerstvejšie klíčky si najlepšie dopestujete sami doma.

Brokolica je chrumkavá, jemná a skvelo dochutí každý pokrm. Klíčky brokolice dochutia šaláty, pomazánky, polievky aj sendviče. A navyše klíčky sú omnoho výživnejšie ako zrelá brokolica. Klíčky brokolice majú bileu stonku a svetlo zelené lístky, ktoré obzvláštnia chlebíčky a iné pohostenie. Klíčky sú zároveň nesmierne bohaté na vitamíny, dokonca viac ako samotná brokolica. Minerály, vitamíny a enzými klíčkov sú veľmi ľahko stráviteľné a tým z nich organizmus viac prosperuje. 

Klíčky obsahujú glucoraphanin, čo je látka, ktorú naše telo premieňa na sulforafán. Je to veľmi silný antioxxidant a prirodzený stimulátor enzýmov. A najmä preto majú klíčky veľmi pozitívny vplyv na organizmus. 


Návod na klíčenie
•  Semienka zalejeme vodou a necháme odstáť minimálne 2 hodiny, ideálne cez noc.
•  Potom ich ľahko navlhčené vložíme do klíčiacej, alebo inej nádoby
•  Semienka necháme na tmavom a teplom mieste, kde začnú klíčiť 
•  Klíčky je potrebné pravidelne preplachovať (2-3x denne) aby sme zabránili plesniam
•  Prvé klíčky sa objavia po 24 hodinách
•  Ku konzumácii sú klíčky vhodné po 3-4 dňoch
•  Pred konzumáciou klíčky poriadne prepláchneme 

Rady a tipy
•  Odporúčame klíčiť v miske, v pohári alebo nádobách, nie vo vate
•  Ak chcete predĺžiť trvanlivosť klíčkom, odporúčame ich po vyrastení skladovať v chladničke, kde vydržia aj týždeň 

Vo vnútri dózy navyše nájdete ako darček zaujímavé semienko stromu, kvetu alebo byliny. Ide o myšlienku "zeleného sveta" a kdekoľvek semienko zasadíte- doma v kvetináči, alebo vonku na záhrade, hneď bude na svete o niečo zelenšie. A to je kúzlo celého projektu Gogreen, do ktorého sa firma Wolfberry zapojila. 

Obsah: 200 g

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.