Tip
 

Zeolit klinoptilolit - prášok 250g

5 hodnotení
 

Využite aj vy zeolit a jeho obrovský detoxikačný potenciál.

Dostupnosť Skladom
€18,10
€15,08 bez DPH
   
Kód tovaru 00213
Výrobca Regenbogenkreis
Kategória Detoxikácia
 

Zeolit klinoptilolit – prírodný minerál vulkanického pôvodu

Využite aj vy zeolit a jeho obrovský detoxikačný potenciál. Jeho schopnosti vychytávať aj stopové množstvá nečistôt poznali už starí Rimania, ktorý ho využívali na čistenie vody, pričom čínska medicína ho ako prvá aplikovala do procesu liečby človeka. Odvtedy sa na jeho schopnosť detoxikovať organizmus ľudstvo spolieha aj pri extrémnych situáciách, akou bol napríklad výbuch jadrovej elektrárne v Černobyle.

Zeolit je prírodná vulkanická hornina, ktorá vznikala milióny rokov trvajúcim procesom zo sopečného popola za pôsobenia vysokej teploty a tlaku. Vďaka tomu nadobúda unikátnu štruktúru usporiadania atómov, v ktorej sú prítomné dutinky a póry konštantných rozmerov. Práve v týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky rôzneho skupenstva, a to aj voľné radikály či ťažké kovy. Schopnosť ich absorpcie umocňuje iónová výmena katiónov zeolitu práve za katióny ťažkých kovov.

Uvedené vlastnosti podmieňujú použitie zeolitu na detoxikáciu. Vychytáva voľné radikály, a tak znižuje mieru vystavenia organizmu oxidačnému stresu. Dokáže na seba viazať toxíny, agresívne chemické látky či rádioaktivitu, čím znižuje riziko poškodenia zdravia týmito faktormi. Ďalej sa mu pripisujú aj nasledujúce účinky:

  • Podporuje správnu funkciu imunitného systému
  • Remineralizuje organizmus a vplýva na optimálnu štruktúru kostí
  • Odstraňuje prekyslenie žalúdka či zmierňuje žalúdočné vredy a infekcie vyvolané Candida albicans
  • Skracuje čas rekonvalescencie po operáciách
  • Eliminuje depresiu, zlepšuje náladu
  • Upravuje krvný tlak, zvyšuje počet červených krviniek
  • Vedecký výskum dokázal, že aktivizuje gén P21 v rakovinových bunkách, ktorý zjednodušene povedané rozkáže nádorovej bunke, aby zomrela. Zároveň inhibuje enzým proteín kináza, čím znižuje mieru vzniku mutácii DNA a aj nádorového bujnenia. Preto je ideálny ako na prevenciu, tak aj na podpornú liečbu rakovinových ochorení

Zeolit je absolútne nedráždivý, netoxický, nespôsobuje alergie a je vhodný aj na dlhodobé používanie.

Potravinový doplnok ZEOLIT KLINOPTILOLIT - PRÁŠOK 250G obsahuje prírodnú formu zeolitu KLINOPTILOLIT v najvyššej možnej kvalite s veľkosťou častíc 0,00-0,05mm. Bez škodlivých látok . Nie je nano- rozomletý.

Zloženie: 100% prírodný Zeolit klinoptilolit

Doporučené dávkovanie: 1 čajovú lyžičku denne rozmiešať v studenom nápoji. Ideálne je užívať ho ráno na lačno, aby sa čo najjednoduchšie cez tráviaci trakt až do čriev. Asi 1 hod. po jeho užití nič nekonzumujte ...

Obsah: 250g

V EU nie je zeolit povolený ako potravina.

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.