Neohodnotené

Sharkara, ajurvédsky trstinový cukor - 500g

Skladom
Kód: 00407
Značka: Classic Ayurveda
€8,90 €7,42 bez DPH
Kategória: Cukor
Sharkara, ajurvédsky trstinový cukor - 500g
Tip

Alternatíva k ‚normálnemu ‘ cukru vyhotovená podľa originálneho ajurvédskeho receptu.

Podľa tradičných ajurvédskych zápisov platí, že Sharkara, ktorá je vyrobená z trstinového cukru, je najlepší ajurvédsky cukor. Tento kráľovský cukor sa exkluzívne vyrába iba pre firmu AMLA v malej továrni s vysokými nákladmi, pretože sa pri jeho výrobe dodržiava originálna ajurvédska receptúra a celá výroba je prísne šetrná k prírode.

Sharkara je veľmi jemná a má podľa ajurvédy harmonizujúci účinok. Utišuje najmä doša Vata a Pitta. Jedinečný výrobný postup, ktorý sa dodržiava pri výrobe Sharkari redukuje kyselinotvorné časti trstinového cukru, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v koreňoch rastlín.  Počas procesu čistenia a následne pomalej rekryštalizácie sa tieto časti z cukra odstránia. Počas tohto procesu stráca cukor 1/3 svojho objemu. Po kryštalizácii sa vytvoria nepravidelné a ľahko zažltlé kryštále, ktoré sa vysušujú pod horúcim indickým slnkom. Zároveň ‚dozrieva‘ a dosahuje svoj ajurvédsky potenciál. Nakoniec je rozdrvený na malé kúsky.

Iní výrobcovia na konci rafinovacieho procesu odfarbujú cukor pomocou kyseliny. Táto úprava ničí ajurvédsky potenciál a kvalituNaša originálna Sharkara sa vyrába bez takéhoto bielenia, čo môžete vidieť aj podľa našedlej farby. PH cukru je skoro neutrálne.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie