Neohodnotené

Kokosový cukor BIO - 600g

Skladom
Kód: 01321
Značka: Wolfberry
€5,99 €4,99 bez DPH
Kategória: Cukor

Wolfberry kokosový cukor sa vyrába zo sladkej šťavy kokosových kvetov. Po zozbieraní tejto šťavy  nechávajú veľmi pomalým zahrievaním odpariť vodu. Výsledným produktom sú svetlo hnedé až žltohnedé kryštáliky kokosového cukru, ktoré majú výbornú a plnú chuť s mierne karamelovým podtónom.

Toto sladidlo sa v juhovýchodnej Ázii používa už tisíce rokov, ale do nášho “civilizovaného“ sveta sa dostalo len pomerne nedávno. Je to ideálna náhrada rafinovaného, prípadne trstinového cukru.

Kokosový palmový cukor je jedným zo sladidiel s nejnižším glykemickým indexom na trhu. Náš organický palmový cukor je veľmi výživný, ekologicky šetrný a poskytuje trvalú energi s úžasnou chuťou hnedého cukru.

Kokosový cukor je najlepším prírodným sladidlem. Má nízky glykemický index a je vysoko výživný.

Filipínske ministerstvo poľnohospodárstva zverejnilo informáciu, že kokosový cukor obsahuje pomerne veľké spektrum živín. Najviac zastúpené by v ňom malo byť železo, zinok, vápnik a draslík, ďalej potom polyfenoly a mastné kyseliny s krátkym reťazcom.

Najpozoruhodnejšia je ale informácia rovnakého ministerstva, že kokosový cukor obsahuje inulín. Jedná sa o vlákninu, ktorá môže spomaľovať absorpciu glukózy a tým by sa dalo vysvetliť ich tvrdenie, že kokosový cukor má glykemický index 35.

Nutriční hodnoty na 100g: Energie: 376 kcal/3753 kJ; Sacharidy: 92.9 g; Bielkoviny: 1.0 g; Tuky: 0.1 g – z toho nasýtené 0.04 g; Vláknina: 0.5 g; Cholesterol: 0 g; Sodík: 372 mg

Zem pôvodu: Indonézia