Matcha tea Fuku Bio prášok, Prémiová TOP kvalita - 80g

Neohodnotené
 

Matcha prášok najvyššej kvality!

Dostupnosť Skladom
€29,90
€24,92 bez DPH
   
Kód tovaru 00238
Výrobca Regenbogenkreis
Kategória Čaje
 

Matcha prášok najvyššej kvality!

Čaj Matcha je považovaný za kráľovnu medzi zelenými čajmi.  Tento druh zeleného čaju vznikol pred viac ako 800 rokmi.  Vtedy ho používali hlavne budhistickí mnísi pri meditácii.

Matcha sa ale nepoužíva iba na prípravu čaju, ale využívaný aj pri výrobe praliniek a čokolády. Dezerty s obsahom Matcha, ale aj Smoothie s Matcha sú na celom svete vyhľadávanou pochúťkou.

Iba elitní janponskí čajoví farmári poznajú tajomstvo skutočnej výroby Matcha. Výroba čaju Matcha je bezpochyby najprepracovanejšou metódou produkcie čaju na svete.

Matcha rastie iba na zatienených čajových poliach. Štyri týždne pred zberom sú čajové polia úplne zakryté tieniacimi plachtami. Špeciálna tieniaca technika vyúsťuje do 90-percentnej redukcie slnečného svetla. Rastlina, v tej chvíli rastúca takmer v úplnej tme, kompenzuje nedostatok svetla intenzívnou produkciou chlorofylu, čo robí listy bohatšími na aminokyseliny a výsledkom je nápoj so sladkou, delikátne jemnou chuťou.

Už jedna šálka čaju Matcha denne podstatne zvýši hladinu antioxidantov v krvi. Jedna šálka sa rovná desiatim šálkam bežného zeleného čaju. Matcha obsahuje 121 mg/1 gr katechínov a 66 mg EGCG. Katechíny stále viac pomáhajú vedcom v boji proti rakovine. Čaj Matcha je zároveň používaný ako meditačný nástroj, ktorý prináša pokoj a harmóniu.

Matcha je 100% zelený čaj, ktorý je zomletý na jemný prášok (cca 5 – 10 mikrónov), pri ktorého výrobe nedochádza k fermentácii, nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky. Matcha je jediným čajom , v ktorom pijeme samotnú rastlinu. Vďaka tomu, obsahuje vysoko ocenňované živiny. To je hlavný dôvod, prečo je čaj Matcha 10krát silnejší ako bežne uvarená šálka zeleného čaju. Nedávne vedecké štúdie prišli k záveru, že Matcha obsahuje 137krát viac EGCG ako v bežnom zelenom čaji. EGCG je najúčinnejší antioxidant bojujúci proti rakovine a výborný pomocník pri spaľovaní tukov. Pri konzumácii čaju Matcha sa zrýchli metabolizmus o 30 – 40% a je často využívaný v boji proti obezite. Čajové katechíny, obzvlášť EGCG ( Epigallocatechingallat) majú množstvo pozitívnych účinkov. Matcha vykazuje množstvo 70 mg na gram, čo je viac ako v celom balení bežného zeleného čaju.

ORAC je skratka pre „Oxygen Radical Absorbance Capacity„, v slovenčine: schopnosť absorbovať voľné radikály. Pod voľnými kyslíkovými radikálmi sa rozumejú látky, ktoré poškodzujú bunky v tele. To vedie k starnutiu, chorobám a možnému vzniku rakoviny.

ORAC hodnota potravín: čím vyššia, tým lepšie, to znamená, že sa jedná o zdravšiu potravinu.

ORAC  pri Matcha dosiahla 1,573 jednotiek

Pre porovnanie:

Matcha: 1573
Bobule Goji: 253
Tmavá Čokoláda: 227
Granátové jablko: 105
Lesné plody: 93
Brokolica: 31

Príprava čaju Matcha

Na prípravu perfektnej šálky čaju Matcha potrebujete :

  • nechať zovrieť čerstvú, mäkkú vodu
  • nechať vodu ochladiť na 80 °C (povedzme, otvorte čajník a počkajte 10 minút, alebo 4-5-krát prelejte vodu do chladnejšej nádoby a späť. Každým preliatím voda stratí 4-5°C)
  • do čajovej šálky vložte 1g Matcha (polovica čajovej lyžičky)
  • pridajte 80 ml horúcej (80°C) vody
  • rozmiešajte čaj miešadlom na Matcha pokiaľ sa nezjaví jemná pena. Pripraviť si šálku Matcha čaju Vám zaberie približne 15 sekúnd

Doporučené dávkovanie: na prípravu jednej šálky je treba 1g Matcha (polovica čajovej lyžičky). Celé balenie postačuje na prípravu 80 šálok čaju!!

Vyrobené: Japonsko, Kyushu, Prefektúra Kagoshima

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.