GUARANA - PU ERH - 50g

Neohodnotené
 
Dostupnosť Skladom
€1,90
€1,58 bez DPH
   
Kód tovaru 00664
Výrobca Solia
Kategória Čaje
 

Vyvážená zmes čierneho zrejúceho čaju PU ERH a Guarany

Má priaznivý vplyv na imunitu, detoxikáciu a látkovú výmenu.

PU ERH: Je to čierny čaj, ktorý je fermentovaný osobitým šetrným spôsobom. Tento spôsob zabezpečuje, že si zachová nejaké látky, ktoré sa normálne nachádzajú iba v zelenom čaji. Zrie niekoľko rokov (5-50) za súčinnosti niektorých ušľachtilých baktérií a plesní. (Preto môže niekedy trochu smrdieť ako po zatuchline) V Číne sa pije asi 2000 rokov a používa sa v orientálnej medicíne.

Pôsobí liečivo na tráviace ústrojenstvo a ochorenie horných dýchacích ciest. Podporuje vykašliavanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri látkovej výmene v pečeni, je výborným pomocníkom pri boji s nadváhouposiľňuje imunitný systémprečisťuje organizmus, chráni pred infekčnými ochoreniami.

Japonský vedci zistili, že má tiež protirakovinotvorné účinky, vďaka vysokému obsahu EGCG a kyseliny galovej.

Čaj Pu Erh má tiež vplyv na psychiku a pôsobí proti stresudepresiám. Známy je predovšetkým tým, že pomáha veľmi účinne odbúravať nadbytočný tuk a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Guarana (Paullinia cupana) obsahuje mnoho tanínu, niekoľko druhov bielkovín a škrob. Avšak látka, ktorá činí guaranu tak zaujímavou, sa nazýva guaranin. Guaranin je v podstate takmer zhodný s kofeínom, ktorý má v súčasnej dobe medzi ľuďmi pomerne zlú reputáciu. Káva ale nie je zlá kvôli kofeínu, ale kvôli mnohým iným nebezpečným látkam, ktoré sa v nej objavia behom procesu praženia a ďalšej výroby konečného výrobku. Guaranin sa naopak objavuje v guarane celkom prirodzene, takže prinášajú ľudskému telu mnoho priaznivých účinkov. 

Guarana pomáha pri detoxikácii organizmu, čistí krv, odstraňuje voľné radikály, vzpružuje, dodáva energiu, zmierňuje pocit únavy a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Používa sa aj ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah v celej Južnej Amerike.

  • pomalšie uvoľňovanie do krvného obehu ako kofeín, čo prináša dlhodobejší a stabilnejší účinok: povzbudzuje  psychickú i fyzickú výdrž. Účinky Guarany sú uvoľňované pozvoľna počas 6 až 8 hodín, nejedná sa len o chvíľkové účinky ako je tomu u šálky kávy a energetickom nápoji
  • obsahuje bielkoviny: prispievajú k zdraviu kostí i pocitu sýtosti, pomoc pri raste a vývoji tela
  • vysoký podiel tanínu: antioxidačné účinky chrániace bunky v tele
  • obsahuje škrob: pomáha funkcii ľudského metabolizmu a črevnej aktivity
  • pôsobí ako podporný prostriedok pre zdravý partnerský vzťah

Neobsahuje žiadne konzervačné látky a umelé farbivá

Príprava: 2 lyžičky čaju zaliať 200 ml vody a lúhovať 10 minút, odcediť a piť. Neodporúča sa piť tento čaj pred spaním a ani malým deťom

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.